~Tjorven,overtid~ Skrevet 15. februar 2007 #3 Skrevet 15. februar 2007 Ja,med klut og vann:)+litt babyolje..
monztah Skrevet 15. februar 2007 #5 Skrevet 15. februar 2007 Om morgenen bare vasker vi rumpestumpen :-) - om kvelden dusjer vi.
Mamma'n til Vilde & Amina Skrevet 15. februar 2007 #7 Skrevet 15. februar 2007 bare morgen. Dusjer eller bader på kvelden
Gjest Skrevet 15. februar 2007 #8 Skrevet 15. februar 2007 Jeg vasker ansikt og hender og der nede hver morgen og om kvelden vasker jeg ansikt, hender, armhulene, under haken og der nede :-) Vasker også stumpen 2-3 ganger daglig også i løpet av dagen. Bruker kun vann.
♥ anonym♥ Skrevet 15. februar 2007 Forfatter #9 Skrevet 15. februar 2007 ingen som har fortalt meg at man skal det.... men han lever nå enda. vasker han jo selvfølgeli når han har bæsja (hver morgen) og når han har noe i ansiktet, og ellers så bader han minst hver 3 dag.... begynte å tenke på det nå. har jo hørt om det før... hehe ja ja. får vel starte nå da.
*toppris* Skrevet 15. februar 2007 #10 Skrevet 15. februar 2007 Morgen: Ansikt, hals, hender med vann Kvelden: Ansikt, hals, hender med såpe og vann. Bader en til to ganger i uken, ellers etter behov pga tørr hud med olje og litt såpe. Bruker våtservietter når eg tar bleiene. .-.-.-.noen syns vel dette er lite, men slik er rutinen her og fungerer kjempebra, guttungen er ren og pen, lukter ikke og huden har bedret seg helt utrolig:) Fått vite at man skal være forsiktig med fx å bade for mye når det er tørr hud osv, så etter eg begynte med en til to ganger i uken har alt bedret seg veldig:)
energica Skrevet 15. februar 2007 #11 Skrevet 15. februar 2007 Ungen din er nok rein da :-) Syns det er greit å legge inn de rutinene tidlig, selv om de sikkert ikke er så møkkete. tjohii Bruker bare vann vi også, og tar ansikt,hender og der nede.
ZigZag er 2 barnsmor! Skrevet 15. februar 2007 #12 Skrevet 15. februar 2007 Jeg gjør akkurat som melkemor jeg..........
~Tjorven,overtid~ Skrevet 15. februar 2007 #13 Skrevet 15. februar 2007 Jeg gjør også akkuratt som melkemor:) Som om jeg skulle sagt det selv:)
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2007 #14 Skrevet 15. februar 2007 På kvelden vasker jeg event. litt rundt munnen og på hendene etter grøt. Men vasker bare nedentil på morgenen og etter bæsj.
vi blir 4 :o) Skrevet 16. februar 2007 #15 Skrevet 16. februar 2007 her vaskes lillegutt morgen og kveld, men jeg pleier også å ta ansikt og hender etter mat.. hendene synes jeg alltid lukter vondt, men det er sikkert fordi han konstant har de i munnen og over alt ellers.. Lillegutt stakkars bader ikke mer en toppen to ganger i uken.. )
Gjest_1001 Skrevet 16. februar 2007 #16 Skrevet 16. februar 2007 Selvfølgelig!!! Klut med vann i ansiktet og nedentil om morningen. Og dusj/bad med babyolje hver kveld ;-)
moo Skrevet 16. februar 2007 #17 Skrevet 16. februar 2007 Det er stor forskjell på babyer. Min yngste er en "ren" baby som aldri har gulpet en eneste gang, spiser uten særlig søl, og bæsjer regelmessig hver morgen. Dermed blir det vask etter bæsjing og ellers etter behov, ikke etter klokken. Vi har i det hele tatt lite av faste rutiner med babyen vår, det meste blir tatt etter behov - mat, amming, søvn - også vask. Babyen til venninna mi derimot har storgulpet seg gjennom livet hittil, og jeg regner med at vask derfor blir en mer omstendelig prosess. Så svaret mitt er tja. Vi vasker når det trengs heller enn som en fast rutine.
*bolla pinnsvin* Skrevet 16. februar 2007 #19 Skrevet 16. februar 2007 Bader på kvelden, ikke fordi han er så skitten, men fordi han digger det! Klut i rumpa på morgenen, men resten gidder vi ikke ta da.
Tibra Skrevet 16. februar 2007 #20 Skrevet 16. februar 2007 Vasker ansiktet, hender, føtter og rumpestump om morgenen og kvelden. Før bada vi hver kveld, men det har vi slutta med for mini fikk tørr hud av det. Så nå dusjer vi med mini et par ganger i uka
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå