ღneneღ Skrevet 14. februar 2007 #1 Skrevet 14. februar 2007 Hei! Tenkte vi skulle "sammenligne" litt Hva kan/gjør deres små øyenstener? Prinsessen min ruller fra rygg til mage og fra mage til rygg, er veldig klar for å krype og løfter rumpen (kommer ikke lenger enn det da, og blir litt sint, hehe), hele dagen ligger hun som en fallskjermhopper i fritt fall, hun griper etter og plukker opp leker og stapper dem i munnen , hun sutter på tærene sine *nam-nam*, vil veldig gjerne sitte, snakker/"hyler" mye, ler og smiler, liker å speile seg og for å få oppmerksomhet tulle-hoster hun! Sånn "øhøøø, øhøø" Hvor ofte spiser deres babyer? Her vil snuppa ha pupp ca. hver time! Det går aldri mer enn to timer hvertfall før hun skriker på mat... Har derer andre det sånn og eller er det bare meg som er litt for kjapp frem med puppen? Jeg har begynt å gi henne litt smaksprøve på grøt en gang for dagen, og dette liker hun veldig godt!! Føler avogtil at jeg ikke gjør annet enn å gi pupp, bytte bleie og så leke litt, før vi er igang med neste runde... Og hvor mye sover babyen deres i løpet av dagen? Jeg får henne til å sove sånne 10-15 min. "power-naps" 2-3 ganger for dagen. Hvis jeg er ute å triller sover hun opptil en time. Og hun sovner som oftest når vi kjører bil... Men jeg kan liksom ikke bare legge henne til å sove sånn midt på dagen. Hun må sovne på puppen, og så må jeg lirke henne ut av armene mine. *listermegsålettpåtå* Og til slutt; når legger dere de små? Her er det god natt ca. kl 20.30. Så sover hun ca. 6 timer, får pupp og sover til ca. 8.00/8.30. Håper på mange svar! Gøy å se hvordan likesinnede har det!
Mari+Lukas06+Vilde08*fødeklar Skrevet 14. februar 2007 #2 Skrevet 14. februar 2007 Lukas gjør det samme som snuppa di :-) Har slutta amme for 3 dager siden, så nå er det ikke så ofte mat lenger! Han får grøt morgen og kveld + litt middag. Han elsker pærepure :-) Han skal helst sitte og stå han!
komplett familie Skrevet 14. februar 2007 #3 Skrevet 14. februar 2007 hei. Gutten min ruller seg fra rygg til magen, men kommer seg ikke tilbake igjen - så når han er lei å ligge på magen blir det sutring. Ellers elsker han å leke med lekene sine på gulvet. Synes også det er gøy å snakke,le og hyle - og holder på å le seg ihjel etterpå! Har så smått begynt å finne tærne sine, men er mest fornøyd med å se på dem i speilet!!!! Rompa er på vei opp når han ligger på magen og beina har litt krabbebevegelser, men kommer ikke av flekken, men han har skjønt at han kommer seg rundt ved å dytte seg bakover!!! Når det gjelder mat er det mm og grøt + frukt. Får mm på morgenen mellom 6-8 en gang, og så mm igjen når han blir trøtt (ca 1 1/2t etter), da sover han noen ganger en time eller som nå har han sovet i to timer. Etter første nap får han mm og grøt, neste måltid mm og frukt, så mm og til kvelds mm og grøt. Går som regel 3 timer mellom hvert måltid - noen ganger kan det gå 4t og ganske ofte 2 timer!!! Han sier klart i fra når han er sulten, så jeg tror ikke vi kan bli for raske til å ta frem puppen!!! ang soving: tar morgenen fra 6-8, er så våken 1 1/2 til 2 timer, sover så en dupp fra 1-2 timer, er våken rundt to timer for så å sove en dupp fra 1/2t til 3 timer - han har som regel en lang soveperiode om dagen, Det spørs når han har den lange soveperioden, men er den tidlig på dagen slik som i dag - så sover han som regel en liten halvtime rundt 16-17 tiden, men er sovingen lang frem til kl 16, så får han ikke sove før det er natta. Natta er kl 19-19.30, og på natta er han oppe en gang rundt 3. Det er vel hans liv for tiden, men det skjer jo mye hver dag nå synes jeg. Alt går veldig fort, og han lærer nye ting hver dag =) Så gøy!!!
Anonym bruker Skrevet 14. februar 2007 #4 Skrevet 14. februar 2007 Min er 4,5 mnd:) Gjør og kan det samme som din jente,og har gjort det en stund. Spiser hver 3 time på dagen.Kanskje en gang på natten,men ikke alltid han spiser da.Begynnt med små grøt og fruktsmaksprøver på formiddagen. Det er natt ca 19:00 og morgen mellom 06-09.Legger han våken,ammer ikke i søvn.Sovner etter 1-10 min med pludring:)Sover små lurer på dagen alt fra 10 min til 2 timer.Har ingen rutine på dagsovingen enda.
~mamma~ Skrevet 14. februar 2007 #5 Skrevet 14. februar 2007 Gullet mitt ruller ikke rundt ennå, men snur seg over på siden, så det kan ikke være så lenge til. Ligger en del og "flyr" på magen. Fingrer, hånd og alle andre ting skal inn i munnen. Sikler MYE! Har fått en tann. Liker ikke å ligge på fanget lenger. Vil sitte. Babler og "hyler" mye. Ler godt når vi tuller med henne. Hun har ikke fått tak i tærne ennå, men synes det er veldig moro at jeg tar hendene hennes bort i føttene. Elsker å se seg selv i speilet! Hun får bare mm, og spiser med 2-3 timers mellomrom. Har lagt på seg nesten en kilo den siste måneden, er blid og fornøyd, så hun trenger nok ikke fast føde ennå. Om dagen sover hun 2-4 ganger. Det er stort sett korte lurer på 30-45 minutter. Av og til kan hun sove i 2 timer. Hun legger seg for kvelden 18 - 18.30, og sover til hun vil ha mat en gang mellom 0.30 og 3.30. (Det har hendt at hun har sovet lenger, og det har hendt at hun har våknet før, men det er ikke så ofte.) Så våkner hun igjen en gang mellom 5 og 8. Hvis hun våkner tidlig, sovner hun som regel litt igjen etter å ha fått mat. Vi står opp i 7-8-tida.
tulleku *Oda-06 Alma-09* Skrevet 14. februar 2007 #6 Skrevet 14. februar 2007 Hei hei Oda er 5mnd og 1 uke. Hun ruller fra rygg til mage, men kommer seg ikke enda tilbake på rygg igjen... Liker best å ligge på rygg i babygymmen:) Hun smiler og ler til alle som smiler til henne, og er veldig blid for tiden. Hadde en sutreperiode rundt 4mnd, men nå er hun ei solstråle. Hun er fascinert av hendene sine, og griper etter alt mulig - og prøver å putte det i munnen. Får 1 porsjon maisgrøt i halv7tiden, natt ca 20-20:30, får pupp omtrent 3 ganger om natta - så står vi opp rundt 8:) På dagtid sover hun fra 10-12:30 mens vi går tur, også har hun en halvtime i 2tiden og en halvtime i 5tiden. Sånn cirka iallfall. Ammer henne ca hver 2.time. Dagene er ikke alltid helt like da, men sånn omtrent:)
Happy Ignorant Skrevet 14. februar 2007 #7 Skrevet 14. februar 2007 Gutt 5,5mnd Hva han kan: - Han ruller bare til siden, er litt tung i kroppen, men bikker seg rundt om kring på matta, både på mage og rygg. - Griper tak i det meste, og holder fast. Feks grøtskjeen, håret mitt og buksebeina til storesøster. - Ler høyt, ofte og lenge, det bare triller ut av han. Babler mye og elsker å bli sunget for. - Vil helst sitte på fanget hele tiden. Spiser: - Pupp når han vil + etter hvert grøtmåltid, + 0-3 ganger pr natt. - Startet med 3 grøtmåltider pr dag i dag. Har brukt ca 1 mnd på tilvenningen pga mageknip. Han bæsjer bare hver 4-5 dag. Vurderer å kutte ut grøten, gå over til most middagsmat isteden, men prøver homøopatmedisin, maltekstrakt og kanskje miniform før det blir aktuelt. Soving på dagtid: - Max 2 ganger 45 minutter + bilturer Soving natt: - Pleier å sovne kl 21, men prøver og presse det ned til kl 19, samtidig med storesøster. Begge våkner kl 07.
Vildur Skrevet 14. februar 2007 #8 Skrevet 14. februar 2007 Sønnen min kan: - Har rullet fra mage til rygg 3-4 ganger og fra rygg til mage 1 gang. Har ikke teknikken helt inne ennå, så han øver mye på rullinga. Prøver å rulle hver gang han ligger på stellebordet etc. - Vil gjerne krype, løfter rumpa og bena går som trommestikker - Griper og plukker opp leker, er veldig interessert i speil - Kan ligge litt for seg selv og leke, men vil aller helst bli båret og sitte på fanget - Elsker å ligge og følge med på meg når jeg gjør husarbeid, lager mat etc. - Smiler og ler, vil veldig gjerne kommunisere, vil helst ha masse oppmerksomhet - Babler og hyler en del Spising: - Det går alt fra 2-4 timer mellom måltidene (morsmelk), spiser flere ganger om natta også..Vil prøve å få litt mer faste spisetider snart, men han har vært syk+ at tenner er på vei, så nå har han spist veldig uregelmessig - Har begynt med litt grøt på kvelden, men de siste dagene har han vært uinteressert. Skal prøve annen type grøt nå. Soving: - Sover 3-4 lurer på dagen (en lang på 2-3 timer) - Legges mellom 18 -18. 30, vi står opp mellom 7. 00 - 8. 00 -
Tiddelidu Skrevet 14. februar 2007 #9 Skrevet 14. februar 2007 Her er lillegutt snart 5,5mnd. Han ruller ikke enda, men når han ligger på ryggen så vrir han seg og titter bakover. Det er nok ikke lenge før han tipper rundt. Han hyler og prater masse hele dagen lang. Elsker babygymmen sin og putter alt i munnen. For to dager siden fant han føttene sine! Så når han ligger på stellebordet griper han tak i dem. Veldig skjønn! =) I natt lå han på eget rom for første gang. Vugga var blitt litt liten.. Han sovna som en stein og sov til litt over syv i dag tidlig. Fikk mat ved midnatt og kl 02. Han legger seg aldri etter klokka syv. Det er litt deilig med kveld for seg selv. På dagtid er det Power-naps her også. 2-3 drubbelurer på 30- max 60 min. Sjelden noe mer. Men så lenge han sover godt om natten, så spiller det ingen rolle. Når det gjelder mat, så ammer vi enda, ca hver 3.time på dagtid og alt fra hver 3-4.time til hver 7.time på natten. Har begynt såvidt med litt smaksprøver. Forrige uke fikk han noen t-skjeer pærepure, det var snadder. Avocado likte han dårlig, og i dag har han smakt aprikospure. Det var sånn passe.. Tenkte å prøve litt grøt snart, kanskje fra neste uke. Han er jo tross alt snart 6 mnd! =) Han har begynt å bli litt skeptisk til fremmede, særlig rett etter han har våkna eller noen titter litt brått ned i vogna hans. Da har det blitt hyl og vræl noen ganger. Han elsker å stå på fanget, da er han skikkelig tøff! Skal ikke ligge bakover lenger, men sitte eller aller helst stå. Det går greit å ligge på gulvet heldigvis. Har nettopp fått låne en vippestol, men den liker han ikke så veldig godt. Er av den "gamle" sorten, og ser ikke så behagelig ut egentlig. Men det beste er jo at han ligger på gulvet tross alt. =) Nå er det i allefall steike gøy med han. Får skikkelig kontakt og han tuller masse
ღneneღ Skrevet 14. februar 2007 Forfatter #10 Skrevet 14. februar 2007 Kjempegøy å lese om hvordan andre har det med babyene sine!! Ser ut til at de er ganske like da Kos dere videre med de små! som faktisk begynner å bli "store" etterhvert! Tiden går så fort!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå