Anonym bruker Skrevet 12. februar 2007 #1 Skrevet 12. februar 2007 er 12+4...er dette bekymringsverdig? Hjeelp...
Solskinnsjenta Skrevet 12. februar 2007 #2 Skrevet 12. februar 2007 Veldig uvanlig å høre hjertelyden så tidlig. livmoren har bare kanskje så vidt kommet over skambenet, og babyen kan gjemme seg bak der. Da er det veldig vanskelig å høre noen ting. Flere jordmødre og leger er faktisk negativ til å prøve å høre så tidlig, fordi den gravide kan bli bekymret hvis de ikke finner noe - som deg. Vent et par uker, og prøv igjen =)
VinterSol+2 Skrevet 12. februar 2007 #3 Skrevet 12. februar 2007 nei. kan være alt for tidlig å lytte etter hjertelyden. Mange jordmødre og leger som ikke en gang prøver å finne den før uke 14-16! Det lille hjertet er for lite til å lyttes til. bare sjekk inne på uke-til-uke, så ser du hvor knøtteliten baby er! Dersom du ikke har hatt blødninger og smerter, ta det helt med ro. Babyen din har det nok helt fint:)
Gjest Skrevet 12. februar 2007 #4 Skrevet 12. februar 2007 Hørte ikke på meg da jeg var i uke 15 heller... Er helt vanlig når det er så tidlig.. Er 28 uker nå og fullt liv i magen.. :-) Var veldig nervøs den gangen da, men har skjønt nå at der er veldig tidlig. :-)
Cam_gutt_4_6 Skrevet 12. februar 2007 #5 Skrevet 12. februar 2007 Egentlig ikke.. Man kan høre den før, men hvis morkaken ligger foran på magen, så blir lyder dempet. I tillegg er barnet så lite at det kan være vanskelig for jordmor å finne hjertet. Min jordmor lette i over 10 minutter da jeg var i uke 12, og var nær ved å gi opp, men fant tilslutt. Jeg har ikke morkaken i veien heller.. Dette er nok ikke noe problem, men du kan jo prøve å få komme innom om en 2-ukers tid for en lynsjekk hvis du er bekymret?
gutt-jente-? Skrevet 12. februar 2007 #6 Skrevet 12. februar 2007 Hei Dette er noe du ikke trenger å bekymre deg over. Tror ikke det er vanlig å høre det før rundt uke 14 eller senere. Hos noen kan du høre det tidligere enn hos andre. Jeg var hos legen rundt uke 13 og da sa han at vi kunne prøve å høre, men at han ikke trodde vi kom til å høre noe. Jeg var heldig og fikk høre det da og legen sa at det var tidlig. Så ikke bekymre deg for dette.
M&MH Skrevet 12. februar 2007 #7 Skrevet 12. februar 2007 jeg fikk også høre i uke 13,men legen advarte meg om at det var ikke sikkert hun fant hjertelyden,og da måtte jeg ikke bekymre meg.... ikke så vanlig å finne hjertelyden så tidlig!ble du ikke advart av legen om at du ikke måtte bekymre deg hvis de ikke fant den??
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå