Gå til innhold

Til dere som lager babymat selv


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lagde litt frukt- og grønnsakspurèer i går, og de ble kjempegode. Har alltid tenkt at mye av smaken må gå vekk hvis man koker det man skal lage av. Så jeg fant på noe annet, jeg bakte alt i ovnen! Ikke noe av smaken kokte vekk i vann, og alt ble likevel "kokt".

 

Her er noe jeg prøvde:

 

2 små pærer

1/2 mango

1/2 banan

All frukten må være helt moden. Pærene og mangoen må være myke og bananen må ikke være grønn.

Skrell alt og skjær det opp i biter, legg sammen i aluminiumsfolie. Bakes i ovnen i ca en time på 200 grader (mangoen trenger litt tid.)

Kjøres i mikser til du har en jevn purè.

 

1 stor søtpotet

Skrell og skjær opp i biter, legg i aluminiumsfolie. Pakk ordentlig godt inn slik at ikke noe af saften siver ut i ovnen, det blir nemlig til karamell og er umulig å få bort.

Følg ellers samme metode som over.

 

Begge purèene ble kjempegode.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tusen takk :o)

Skrevet

hørtes godt ut:) fikk lyst på det selv jeg.. he he :)

Skrevet

Ahh.. dette må jeg skrive opp til lillegutt skal begynne med mat =)

Skrevet

Må frukten kokes/bakes før man moser den? Jeg lagde mos av 5 bananer og en mango. Kokte ingen av delene, bare skjærte det opp i små biter og moste det med stavmikser. Og så frøs jeg det i isterninger. Er det helt feil????

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...