Anonym bruker Skrevet 1. februar 2007 #1 Skrevet 1. februar 2007 Har dere tenkt på at dere må jobbe turnus når dere er ferdige? Det er absolutt det største minuset med yrket! Hva har dere tenkt om det? Vet dere hva dere går til?
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2007 #2 Skrevet 1. februar 2007 Tenker at dersom jeg trives i jobben så går alt. Jeg har hatt jobb fra 7-3, men mistrivdes så sinnsykt at jeg hadde tatt en hvilken som helst annen jobb. Penga betyr heller ikke alt. Hvorfor spør du om dette egentlig? Mener du vi har valgt "feil"?
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2007 #3 Skrevet 1. februar 2007 Jeg spør vel fordi jeg er så lei av jobben min, eller rettere sagt hvordan jeg har blitt møtt i forhold til en del ting... frustrasjon som ikke har noe med yrke å gjøre, men kanskje med kvinnemijløet? Vet ikke. Uansett så oppleves turnusjobbingen annerledes (les: mer belastende) når man har holdt på en stund og har barn. Spesielt dersom man er to i turnus/skift. Jeg kan ikke si at noen har valgt feil. Det er jo fordeler med å jobbe turnus også! En har fri midt i uka, har fri på dager, en har grei muilghet til å tjene ekstra osv. Lykke til! Ikke begynn å tvile bare fordi jeg er negativ og frustrert for tiden.
mamo82 *2 jenter* Skrevet 4. februar 2007 #4 Skrevet 4. februar 2007 Jeg syns ikke det er et minus - syns det er verre å måtte jobbe 8-16 og ha lite tid/overskudd til hus, gubbe og unger. Med turnus har man også noen dager fri i strekk iløpet av en turnus, man kan være hjemme med ungen på formiddagen når man jobber aftenvakt...Ungen vil få mer tid sammen med meg enn hvis jeg hadde hatt en vanlig dagjobb. Jeg for min del håper å komme meg på plattform etterhvert, da er jeg for eks. på jobb 14 dager, så 3 uker hjemme hvor jeg har MASSE tid til barnet.. Og god lønn.
Catias Skrevet 14. februar 2007 #5 Skrevet 14. februar 2007 Ser jeg overhodte ikke på som noe problem i det det hele tatt. Har et år igjen på skolen før jeg er ferdig sykepleier, men jobber jeg natt er det kunn 14 netter i mnd ca, og jeg har masse tid til sønnen min. Skulle jeg jobbe kveld, har vi god tid på dagen til å kose oss sammen, og jobber jeg dag, er det som en vanlig jobb. Men det krever jo en pappa med 8-16 jobb da...men det har vi, så no problem
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå