Skilpadden Skrevet 26. januar 2007 #1 Skrevet 26. januar 2007 Fikk vite i dag at babyen ligger med hodet ned. Er i uke 30. Kommer h*n til å bli liggende den veien, eller er det for tidlig for det???
Gjest Skrevet 26. januar 2007 #2 Skrevet 26. januar 2007 hvis hodet ikke var festet kan h*n godt snu seg igjen...for førstegangs er det vel vanlig at barnets hode fester seg rundt uke 36....hos meg skjedde det ikke før uke 38 (bimtelling)
Skilpadden Skrevet 26. januar 2007 Forfatter #3 Skrevet 26. januar 2007 Jeg er andregangs, så da er det vanlig at hodet ikke fester seg i det hele tatt.
silla1.Høygravid (fødeklar) Skrevet 26. januar 2007 #4 Skrevet 26. januar 2007 I følge min jm blir de liggende i sammestilling etter uke 36, men min store gutt har ligget med hodet ned siden uke 28 e ul og 30 e sm. Nå har min festet seg i uke 36.Huden min sprakk på begge sider av navlen da han snudde seg for siste gang så hvis din også er stor er det jo mulig at den også blir liggende.
Loise 2barnsmor ღ Skrevet 26. januar 2007 #5 Skrevet 26. januar 2007 De kan snu seg igjen frem til ganske sent i graviditeten tror jeg,, men som regel så "forblir" de hovedsaklig i hodet-ned stilling hvis de først har funnet den stillingen.. Min vesle krabat har ligget med hodet ned siden uke 29 og ligger sånn enda.. Men jeg kjenner at han ikke ligger i ro, og jordmor har sagt også at hodet ikke er festet.. Jeg er nå 34+3. De får jo mindre og mindre plass,, så det frister vel mindre og mindre å prøve å komme seg rundt til motsatt stilling... Hilsen
Gjest Skrevet 26. januar 2007 #6 Skrevet 26. januar 2007 hmm...det er sant. men uke 30 da har jo bebisen uansett god nok plass til å snu seg ganske lenge...og andregangs har ofte bedre plass fordi livmoren har vært tøyd før, så det kan nok godt hende barnet snur seg da...men sånn som søsteren min har 3 barn og alle lå i hodeleie med festet hode fra uke 32, så det er vel individuelle forskjeller.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå