Totoromammaen Skrevet 25. januar 2007 #1 Skrevet 25. januar 2007 Har hørt at grensen går rundt 10 minus, da skal man i hveertfall holde seg inne med barn under ett år. Lungene deres takler ikke kald luft så godt - stemmer dette? Og er det noen som kan anbefale meg en god kuldekrem til knøtta - som er oljebasert?
"singel" Skrevet 25. januar 2007 #2 Skrevet 25. januar 2007 Det har jeg hørt også at man skal ikke ut når det er over 10 minus. Vi bruker A-krem og den synes jeg er veldig fin ihvertfall.
Lille søtnos Skrevet 25. januar 2007 #4 Skrevet 25. januar 2007 Når det er minus 10 eller kaldere går jeg ikke ut med den lille med mindre jeg må... ihvertfall heretter. Gikk ut en halvtime på tirsdag da det var ca minus 10 grader her vi bor. Samme ettermiddag begynte hun å hoste og dagen etter hadde hun feber og tørrhoste. Turen til legevakten bekreftet det jeg fryktet, infeksjon i øvre luftveier. Nå går hun på sin første antibiotikakur bare 3 mnd gammel. Det er sikkert ikke turen alene som gjorde det, men det er ikke nødvendig å ta unødige sjanser. Uansett hvor godt man kler på dem skal de puste inn den kalde luften, og en kan jo ikke dekke til nese og munn på de små (selv hadde jeg skjerfet mitt godt over ansiktet). Det stemmer at lungene ikke er helt klare for så mange minusgrader. (ingen erfaring med kuldekrem dessverre)
Hoppetussa Skrevet 25. januar 2007 #5 Skrevet 25. januar 2007 Jeg har vært ute 5-10 minutter hele uka(10-15 minus ute). Dekker til vogna og bruker kuldekrem. Må bare gjøre det, for får ikke snuppa til å sovne inne på dagtid. Hun er 6 mnd.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå