Katti :-) Skrevet 16. januar 2007 #1 Skrevet 16. januar 2007 Hei! Reiser til syden om snart med jenta vår på 10 mnd. Hva bør vi passe på, og hva er viktig å ha med hjemmefra??? Hva bør man ha i første hjelps-skrinet? Vet det er viktig med høy solfaktor, t-skjorte, mye væske og det der. men hva annet? Reist mye før, men må tenke litt annerledes når man har med seg små:-) Hva med maten? Skal til Gran Canaria.Får vel kjøpt grøt og middags glass der, så vi slipper å dra med hjemmefra??? Takker for alle tips!
Bia-liten Skrevet 16. januar 2007 #2 Skrevet 16. januar 2007 Maten: Selv om det er samme merkene som her hjemme (nestle) behøver det ikke ha samme innholdet. Det er bl.a mer vanlig med kumelk i grøtblandingene i utlandet enn her, og du skal ikke lenger enn til Sverige før man har et annet forhold til gluten enn her. Så: om du er veldig streng på hva jenta får i seg med tanke på senere allergi kan du jo vurdere om du skal ta med hjemmefra. Kommer nettopp hjem fra 14 dager i sydlige strøk, og en ting jeg syntes var kjekt var å ha leker med som kunne festes i vogna så ikke alt havnet på gulvet hele tida. Mesteparten av lekene kunne også kokes. Etter 14 dager i de Arabiske Emirater var det bare pappaen som endte opp med dårlig mage! Tenk også litt på hva som er lang nok tidtrøyte med tanke på flyturen. Spillkort med fargerike bilder er mitt tips.
Tiddelidu Skrevet 16. januar 2007 #3 Skrevet 16. januar 2007 Du finner masse tips på reisedebatten! Det ligger ute "sjekklister" som er veldig nyttige =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå