mumsi tobarnsmor Skrevet 15. januar 2007 #1 Skrevet 15. januar 2007 Vi reiser til Thailand med jente på 6 mnd på lørdag. Har fått ei brukt trille (hauck) som ikkje virker særlig god. Kun to stiller (sitte/ligge) og det er små hjul (men det er det kanskje på alle triller?) Vurderer å heller ta med Simo sportsvogn. Den er jo mykje større å ha med seg, men den har store gode hjul og er sikkert bedre å trille i sanden og på grusveier. I tillegg er den jo mykje meir behagelig å ligge i for babyen. Vi skal være i 3 veker. Har kun bestilt hotell for den første veka, så det kan jo bli litt reising der nede også. Nokon som har erfaringar? Eller veit om gode vogner/triller til sånt bruk? Må kanskje ut og shoppe sportsvogn?
Maiprinsessa06♀&Maiprins09♂ Skrevet 15. januar 2007 #2 Skrevet 15. januar 2007 Hei! Vi har akkurat kjøpt oss en ny paraplytrille, BabyDan ToGo. Vi fikk beskjed om at den ikke er så godt egnet på å kjøre i sand og snø. Men ryggen kan legges helt ned. Vi skal også til thailand foressten. Vi drar den 26. Og snuppa er 7 1/2 mnd. Men vi tar med den vogna, og tror det går helt greit, siden den andre vogna vi har tar mye større plass å ta med... Hadde jeg vært dere hadde jeg tatt med den dere har, altså den trilla.. Hvis ryggen kan legges helt flatt, så går det jo greit:o) God tur, og lykke til!!
Mamma`n til Lukas & Milla Skrevet 15. januar 2007 #3 Skrevet 15. januar 2007 Enig med maibaby,ta med trilla. Drasse på en stor vogn der nede kommer bare til å bli en irritasjon for dere.Ta med trilla,og hvis den skulle blir for ille så selger de triller/vogner i Bangkok til en grei sum;O) God tur!!!
Uglå Skrevet 15. januar 2007 #4 Skrevet 15. januar 2007 Skal også til Thailand/Koh Samui i februar. Er på jakt etter en billig trille som er enkel å ta med. Men, det er ikke enkelt. Har fått tilbud fra to stk. om å kjøpe tralle men de er mygla begge to. Ikke aktuelt å legge den lille prinsen i slike vogner. Vi vil ikke ta med Trehjulingen vi har. Den er tung å drasse på og vi er redd for "flate dekk".
Lilah Skrevet 16. januar 2007 #5 Skrevet 16. januar 2007 Ha med Baby Bjørn!!! Vi hadde med vogn. Liten sportsvogn. (Easywalker). Det er veldig smale fortau, så man får flytta seg veldig lite med vogn. Noen ganger må man, men det tar tid å gå i gata. Det er ikke grus veier. Stortsett asfalt..
mumsi tobarnsmor Skrevet 19. januar 2007 Forfatter #6 Skrevet 19. januar 2007 Takk for alle gode tips! Vi fekk låne ei trille (maclaren) som virka bra. Vi skal ha med både BabyBjørn og ei slynge (hotsling). No er alt pakka og klart! Vi flyr i mårra kl 15! Gleder meg Vi fekk faktisk utrulig god plass. Har kun pakka 1,5 ryggsekk + handbagasje.... til oss tre! (og det er med gitar) Ka har eg glømt???
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå