phantomet Skrevet 9. januar 2007 #1 Skrevet 9. januar 2007 Ikveld satt phantom-mannen sammen med meg og så på Greys. Det er slett ikke vanlig, men han gjorde en innsats for å følge med, og skjønne de ulike sammenhengene... Rett etter at episoden var slutt tikket det inn en sms på mobilen hans fra et ukjent nummer. Det var en svært hyggelig melding med en forklaring om hvor vedkommende hadde fått nummeret fra...men hverken han eller jeg skjønte noe av den. Så kom nok en sms og phantom-mannen prøvde å svare at den var sendt feil, og spurte hvem den skulle til... Ny hyggelig sms, men fremdels ingen bjeller som ringte hos noen av oss, og nummert var ikke oppført. Selv om vedkommende skrev fornavnet sitt hjalp det ikke... Så ringer hustelefonen. Og det er samme menneske som har sendt smsen. Og det var til meg...*smiler* Det viser seg at en av mine nieser har gitt nummeret til dette mennesket fordi hun er hennes lærer. Og denne læreren var en utrolig viktig menneske i livet mitt rundt den tiden min mor døde (men ikke som lærer den gangen) og jeg jobbet for mannen hennes og bodde delvis mye hjemme hos dem fra jeg var 14 til jeg var 17-18... Og nå hadde de tenkt så mye på meg, at da hun skjønte hvem min niese var (fordi vi visstnok likner på hverandre) hadde hun nevt at hun kjente tanten, og min niese hadde stolt tilbudt å fremskaffe telefon nummeret mitt...*ler* Riktignok var det onkel sitt hun gav fra seg, men det gjorde jo ikke noe, annet enn litt forvirring i begynnelsen. Så nå har jeg hatt en lang, varm, fin og morsom samtale med en dame jeg ikke har snakket med på mange mange år. Vi har utvekslet info, historier og minner..sammen med mailadresser, telefon nummere. Og jeg har t.o.m. sendt avgårde noen bilder av familien, fordi hun hadde så lyst til å se. *smiler* Jeg føler meg glad og rørt over slik omsorg og omtanke som denne flotte damen viste meg som forkommen tenåring den gang, og for meg som voksen idag...og jeg ser ikke bort ifra at kontakten som ble gjenopptatt ikveld vil blåse liv i mer kontakt fremover. (det mellomste barnet hennes bor ikke langt ifra meg nå faktisk. Så neste gang de kommer på besøk til Østlandet, ville hun svært gjerne hilse på....) Så kvelden i kveld har vært en flott sådan...*smiler*
Gjest Skrevet 9. januar 2007 #2 Skrevet 9. januar 2007 så koselig da =0) tenker dere skravla både lenge og vel,hehe. er fryktelig morro når man finner kontakten igjen etter så mange år.kjempekoselig er det. kos deg med tankene,som helt sikkert mimrer tilbake når du legger deg,og gled deg til å møte henne igjen. misunner deg litt nå,hehe.men kanskje er det jeg som får finne igjen noen gamle venninner nå da.det hadde jo vært noe....=0)
Maud Skrevet 10. januar 2007 #3 Skrevet 10. januar 2007 Så fantastisk at det finnes mennesker som er medmennesker i ordets beste forstand. For deg er hun selvfølgelig en svært viktig person som åpnet døren for deg når du hadde det vanskelig i en sårbar fase av livet. Da er det flott å få bekreftet at du er viktig for henne også og at du har vært med i livet hennes selv om dere ikke har sett hverandre på lenge. Sånne mennesker fortjener blomster og det hadde vært fint hvis vi kunne dyrket frem flere av dem :-D
dritgrei hei hei! Skrevet 10. januar 2007 #4 Skrevet 10. januar 2007 kjære kjære phantomet! for en utrolig fin historie, nå ble jeg ordentlig glad!!!!
Gummelillan Skrevet 10. januar 2007 #5 Skrevet 10. januar 2007 Så fantastisk hyggelig!!! OG vel fortjent at solen skinner på den flotte Phantometdamen ;-) Skjønner godt at damen ønsket mer kontakt med deg, jeg!!!
Karomamma Skrevet 10. januar 2007 #6 Skrevet 10. januar 2007 Det var utrolig fint å lese, phantomet!!! FOR en koselig overraskelse!!
phantomet Skrevet 10. januar 2007 Forfatter #7 Skrevet 10. januar 2007 Ja det var en absolutt hyggelig og god overraskelse. Og det var utrolig koselig å dele gode minner og kjenne på de fine følelsene som jeg forbinder med nettopp denne familien fra mine ungdoms år.
Attpåklatten :-)™ Skrevet 10. januar 2007 #8 Skrevet 10. januar 2007 Dette varmer hjertet mitt å lese:-))) Solen står alltid opp etter et regnskyll..............:-))
Urtete Skrevet 10. januar 2007 #9 Skrevet 10. januar 2007 For en hyggelig overraskelse du fikk!:-) Noe sier meg at dette er starten på noe fint! :-)))
Gjest Skrevet 10. januar 2007 #10 Skrevet 10. januar 2007 Heldigvis er hun lærer! Sånne mennesker trenger vi som lærere. Men... vi trenger dem i grunnen mange andre steder også!
phantomet Skrevet 10. januar 2007 Forfatter #12 Skrevet 10. januar 2007 Visst trenger vi flere oppegående, omsorgsfulle og initiativrike mennesker både her og der! Idag har jeg gått rundt og smilt for meg selv...bare pga den fine samtalen vi hadde igår. Og så har jeg tatt meg tid til å tenke på litt forskjellige andre ting.Og konkludert med at nok en gang viser skjebnen seg fra den riktige siden. Det desverre slik at faren til mine nieser, er den samme broren min som jeg har skrevet om her inne tidligere. Og det gjør godt å tenke på at mine skjønne uskyldige nieser har andre voksne rundt seg som er til å stole på, og som er observante og handlingsdyktige. Læreren er i så måte et svært viktig menneske, og desverre er jeg redd at hennes evner er veldig nødvendige når det gjelder dem.
temasti - vil ikke ha nr 4 Skrevet 11. januar 2007 #13 Skrevet 11. januar 2007 Kjære deg, phantomet! Dette ble jeg virkelig glad av å lese! Unner deg drøssevis av sånne gode dager!
Reveenka Skrevet 12. januar 2007 #14 Skrevet 12. januar 2007 Jeg blir så glad av å høre om dette! Det er ikke alltid slik at familien er de som står oss nærmest når det kommer til stykket, og da er godt at vi har slike medmennesker rundt oss! Vi er så heldige å ha en slik "familie", eller nestenfamilie - som ikke er familie i blodet, men som på mange måter er mer familie enn vår egen. Mannen min måtte av forskjellige årsaker flytte hjemmefra som 15 åring, og bodde hos disse menneskene som han kjente fra før. De har på mange måter "adoptert" oss som familie, så vi har ekstra sett med besteforeldre, onkler, tanter, søskenbarn til ungene - og det er utrolig hvor mye glede vi har av hverandre! Håper du får ha mer kontakt med denne damen/familien i fremtiden! c",)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå