Butterfly-prinsesse+prins Skrevet 8. januar 2007 #1 Skrevet 8. januar 2007 Var på 6 mnd kontroll. Gutten har til tider litt hard mage, og vi snakket litt om det. Jeg sa hva gutten min fikk å spise hver dag-og hun mente jeg gjerne kunne minke litt på melkemengden. Synes det blir litt lite mat for han med litt over 1 dl vann i grøten-og ingenting melk utenom. Hva synes dere? Her er hva han spiser hver dag: - Frokost: 200 ml mme - Lunch: grøt av 125 ml vann + 60 ml mme - Middag: 2/3 lite middagsglass, litt fruktpurè og vann - Kvelds: grøt av 125 ml vann + 90 mme Er dette altfor mye mat/melk? Vet at noen sikkert sier at det ikke er nødvendig med så mye fast føde på den alderen, men her er det nødvendig pga liten vektoppgang. Takker for svar
jente 06/06 jente 08/08 Skrevet 8. januar 2007 #2 Skrevet 8. januar 2007 Man bør vel høre på legen MEN hva med sviskejuice/saft. Det halp her, fikk litt til hvert måltid og avføringen er som før igjen. Eller synes jeg maten ser helt fin ut jeg, er jo selvregulerende disse små, stort sett.
Gjest Skrevet 8. januar 2007 #3 Skrevet 8. januar 2007 har du prøvd malte ekstrakt da?det hjalp mot hard mage her=)
Butterfly-prinsesse+prins Skrevet 8. januar 2007 Forfatter #4 Skrevet 8. januar 2007 Er enig at en bør høre på legen...men hun virket så nølende. Rett før jeg gikk ut døren, sa hun: "forresten-det er jo viktig at babyen får mye melk enda, det er jo viktig det og." Så jeg ble liksom ikke så veldig klok etter det svaret!!!
Gjest Skrevet 8. januar 2007 #5 Skrevet 8. januar 2007 Jeg ser ikke helt hvor du skal kutte jeg heller. Du kan selvsagt gi vann til formiddagsgrøten, men det utgjør så lite at det er ingen vits. Ville heller forsøkt andre kjerringråd. Hva med sviskepure til dessert? Hva slags grøt gir du? Mais og risgrøt inneholder lite fiber. Går du over til havregrøt, kan det være at problemet forsvinner. Frukt inneholder også bra med fiber. Kanskje bytte ut noe av væsken i grøten med moset frukt av eple, pære, mango eller aprikos?
Gjest Skrevet 8. januar 2007 #6 Skrevet 8. januar 2007 Det ser ikke veldig mye ut, og synes det høres rart ut at en unge som har hatt problemer med vektøkning nå skal få enda mindre mme...men tør ikke helt å påstå at legen tar feil:) Hadde han noen forslag til hvilken melk som må kuttes/reduseres? Blir han sinna hvis han får 150 ml til frokost for eksempel? Eller bytte ut siste melka med vann? Går ut fra at malt og laktulose er utprøvd siden han foreslo mindre melk?
Butterfly-prinsesse+prins Skrevet 8. januar 2007 Forfatter #7 Skrevet 8. januar 2007 Jeg har prøvd "alt"-malt, svisker, laktulose....det meste tror jeg... Skal prøve med laktulosen igjen. Men føler faktisk det begynner å bli bedre, har ikke den harde magen like ofte lenger. Så håper det blir bedre og bedre
Butterfly-prinsesse+prins Skrevet 8. januar 2007 Forfatter #8 Skrevet 8. januar 2007 Vil liksom ikke kutte ut melken om kvelden-redd han begynner å våkne om natten igjen da. Nei-hun kom ikke med forslag til hva jeg kunne kutte ut... Og hun var enig at det kunne bli lite med bare grøten og ikke melk?! Fatter dere at jeg ble litt forvirra etter på eller?!
Gjest Skrevet 8. januar 2007 #9 Skrevet 8. januar 2007 Men til de som er litt større anbefales jo mer vann og fiber for å unngå hard mage. Gulrot, kålrot og blomkål for eksempel har endel fiber og smaker ikke så ille at det skulle være noe problem å få ned.Kunne det vært en ide å dampkoke det, mose og prøver å gi det etter grøten?
Butterfly-prinsesse+prins Skrevet 8. januar 2007 Forfatter #10 Skrevet 8. januar 2007 Det kan jeg prøve på-takk for tips! Jeg lager middagsmaten selv, så jeg kan jo ha det oppi middagen og!! Så kan jeg også gi det (eller frukt) etter grøten til lunch-og dermed kutte ut melka da... Får vi i alle fall bort 60 ml
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå