Gå til innhold

Argumenter for og imot hjernehinnebetennelsevaksinering ønskes!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ikke helt bestemt meg ennå så jeg ønsker argumenter!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det kjem an på alderen på barnet ditt. H*n skal ha vaksina tre gonger fordelt på 6 mnd(?) og er ikkje fullt beskytta før siste dose er satt. Vaksina beskyttar primært mot ein type hjernehinnebetennelse som berre rammar barn under to år (i følge helsesøster). Så viss ungen din er over året er det begrensa kor stor nytte den vil gjere.

Skrevet

Jeg skal gi deg noen argumenter imot prevnarvaksinen.

Klippet fra et innlegg på vaksinedebatten, der finner du argumenter både for og imot:

 

"Forklarte HS at vi var skeptiske siden denne vaksinen er såpass ny. Man vet jo ingenting om eventuelle bivirkninger som kan komme senere. Det er feks ikke forsket på om den påvirker fertilitet, den har jo bare vært i bruk i 5-6 år i USA, og som HS sa; bare noen måneder her i norge.

HS forstod godt at vi var skeptiske, og sa at man skulle være det til vaksiner. Det de ser på barna som får Prevenar, er at de blir mer hovne, mer urolige, får hyppigere feber og gråter mer under selve stikket enn i fjor før vaksinen ble tatt i bruk.

Hun sa også at sykdommen vaksinen skal forhindre, er YTTERST sjelden. Til slutt spurte vi om hun ville satt denne vaksinen på sine barn. Beslutningen vår ble tatt i det hun dro leeeenge på svaret. Og vi var fornøyde med beslutningen da hun endelig svarte; "Jeg vet ikke"."

 

Iløpet av 4 år har 217 amerikanske barn dødd som en direkte følge av denne vaksinen i følge det amerikanske vaksineskadeinnrapporteringssystemet VAERS.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...