Alva 12.09.06+Tuva 10.08.07 Skrevet 3. januar 2007 #1 Skrevet 3. januar 2007 Jeg er gravid med mitt 2. barn. Det nærmer seg tid till første kontroll og jeg er j*** nervøs for hva hun kommer til å si om vekta mi. Jeg veier 125 kg nå, 5 kg mer enn da jeg ble gravid sist gang. Sist så bodde jeg i en annen kommune så det er ny helsestasjon denne gangen, litt synd for jeg likte jordmødrene veldig godt. Hun sa bare at siden jeg var stor så anbefalte hun meg å spise mye frukt å drikke vann. Det var deilig å bli behandlet som en vanlig gravid istedet for en feit gravid! Hva slags erfaringer har dere om dette?
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2007 #2 Skrevet 3. januar 2007 Jeg var også skikkelig nervøs for det. Men heldigvis uten grunn. Jordmoren nevnte ikke vekten min i det hele tatt. Var veldig godt :-)
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2007 #3 Skrevet 3. januar 2007 Var nervøs idag jeg og... var på første kontroll hos lege. Måtte på vekta ikledd olabukse, ullgenser og lang ulljakke. Til og med vintersko. Da stoppet vekta på et skremmende høyt tall for min del. 97 kilo.. Har aldri veid mer enn litt over 90 kg..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå