Mammaja 120107 Skrevet 26. desember 2006 #1 Skrevet 26. desember 2006 Har hørt om så mange i det siste i Oslo-området som har blitt sendt til andre sykehus enn det de har fått fødeplass på. Jeg vil ikke kjøre rundt og lete etter riktig avkjørsel, bygning og parkering når jeg har rier. Mannen min er ikke akkurat den beste kartleseren heller. Derfor skal vi kjøre til Ullevål, Bærum, og Sentralsykehuset i Akershus og gjøre oss kjent. Fødte på Rikshospitalet sist så der kan vi vegen. Tar sjansen på å ikke bli sendt til Fredrikstad, Kongsvinger ol selv om jeg har hørt om de som blir det også. Det irriterer meg at det må være sånn.
Anonym bruker Skrevet 26. desember 2006 #2 Skrevet 26. desember 2006 Synes det er sykt at når man bor i Oslo området at man må søke fødeplass, men uansett må risikere og måtte føde en annen plass. Glad jeg bor i Trondheim og har fødeplass på St. Olavs uten å søke jeg.
Mammaja 120107 Skrevet 26. desember 2006 Forfatter #3 Skrevet 26. desember 2006 Hva er vitsen med fødselsforbredende kurs og omvisning når man ikke vet hvor man skal føde til slutt alikevel.
rødhette* Skrevet 26. desember 2006 #4 Skrevet 26. desember 2006 Fødselsforberedende kurs er jo ikke så sykehusavhengig da, for informasjon om fødselsstillinger og smertestillende og slikt, er jo noe som vil kunne være likt uansett. Og i utgangspunktet skal man jo få føde på sykehuset man har fått fødeplass, men de kan jo ikke garantere for hvor mange som føder til enhver tid... Det er jo egentlig forståelig.
♥ Mamma'n til go'jenta GRAVID♥ Skrevet 26. desember 2006 #5 Skrevet 26. desember 2006 Herregud, blir helt rysta jeg!!! Kan dere risikere å måtte dra til et annet sykehus enn der dere er tildelt?? Det er jo helt horribelt!! I Fr.stad ligger i så fall sykehuset midt i byen, men det er ikke godt skilta dit!!!
Mammaja 120107 Skrevet 26. desember 2006 Forfatter #6 Skrevet 26. desember 2006 Ei jeg kjenner fikk beskjed om at det var fullt på alle 4 sykehusene i Oslo/Akershus når hun var i fødsel. Fødselen gikk jo til slutt greit, men må kapasiteten være så knapp at det kan skje. Jeg har født før og er ikke er spesielt positivt innstilt på lang kjøretur og kartlesing.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå