Luni og go'gutten =) Skrevet 22. desember 2006 #1 Skrevet 22. desember 2006 De er jo så søte og snille, har bestandig vært det.. Men ting endrer seg etter å ha fått barn, også forholdet til familie. Vi var der å spiste julegrøt for 3 dager siden, og de ville besøke minsten på morran i dag før de dro for å handle. Helt greit det, men hun ville komme akkurat da jeg hadde lagt han så jeg sa at de visste han er trøtt ca halv 9 når han står opp halv sju. Og at han pleier å sove 1-1,5 time. Hun hørtes litt snurt ut, og svarte med at "greit, da kommer vi en tur i løpet av dagen i morgen". Jeg svarte som sant er at "men vi kommer jo på søndag" (i dag er fredag, og vi skal feire julaften der). Fikk tilbake at "vi må jo titte litt".. Fikk heldigvis svart at vi skal avgårde og handle, så vi er ikke hjemme. Da ble det bare et "åja.." I morgen er lille julaften, og jeg skal vaske, pynte tre og få alt på plass så vi bare kan kose oss den første julen vi har med knøttet.. Dette er dessverre bare ett av mange eksempler, måtte bare ha ut denne for jeg begynner å bli sliten av dem.. Svigerfar er helt super, men hun styrer noe så voldsomt..
Stratos med 3 barn Skrevet 22. desember 2006 #2 Skrevet 22. desember 2006 Sånn er svigermoren min å, men jeg bare lar de få det de ber om jeg; en sovende eller en grinete unge. Hvis de ikke vil høre på hva jeg sier som tøfler sammen med han hver dag får de gjøre som de vil for meg. Straffer seg alltid. MEN nå er ikke de her så ofte altså, for de bor litt unna. Hadde det vært et hverdags problem måtte jeg nok ha løst det på en litt annen måte enn å gi bæng. God jul a!
Luni og go'gutten =) Skrevet 22. desember 2006 Forfatter #3 Skrevet 22. desember 2006 Uff, hun vil jo være reservemamma for ungen min.. Og det er noe jeg ikke vil ha noe av! Hun kjøpte til og med takkegave til hun jeg lånte dåpskjolen av, og skrev med et kort fra sønnen min.. Føler meg skikkelig trampa på inniblandt.. Og er nok et problem at de bor så nærme, det tar 3 min å trille dit. Så hun føler hun har "rett" til å se han så ofte hun vil, noe som kan være utrolig slitsomt.. Deilig å få ut hjertesukkene ) Og riktig god jul til deg og alle dere andre )
kozegutt 06 med februarspire:) Skrevet 22. desember 2006 #4 Skrevet 22. desember 2006 Har det ganske så likt som deg.. Minus her er at vi bor bare 3min fra hverandre. Svigermor bruker alltid den unskyldningen nesten daglig at bestemor må jo få se barnebarnet sitt...en smule så lei det,ganske så ofte...Har i grumm gitt beskjed både meg og sambo at det er ikke normalt og ha daglig kontakt at det blir for mye men hører vi på ørene NEIDA!!! Men du må ha en god jul:)
Anonym bruker Skrevet 23. desember 2006 #5 Skrevet 23. desember 2006 Er dette første barnebarnet? Og ingenting skjer om du ikke snakker med henne. Forklar at du føler at hun tar over styringen til tider og at du ikke liker dette. Si i fra på en skikkelig måte før du er så irritert at du ikke klarer det. Vær obs på at du sikkert må si i fra flere ganger, men til slutt går det inn. Hun mener nok ikke å overta mammarollen, men for deg kan det virke slik.
Luni og go'gutten =) Skrevet 29. desember 2006 Forfatter #6 Skrevet 29. desember 2006 Neida, det er nr. 2.. Og hun styrer masse oppe hos svigerinna mi også, de bor 10 min unna i bil. Jeg syns det er helt supert å ha et godt forhold til svigers, men hvorfor kan de ikke selv forstå at det er grenser? De har jo hatt svigermødre selv en gang, og må jo vite hva som er god/dårlig hjelp.. Jeg måtte si fra 4 ganger at hun ikke skulle ha nebbet helt oppi puppen min når jeg ammet, den 4. gangen var jeg ganske så kvass.. Med svigerinna mi holdt hun ungen i handa mens hun ammet, jeg bestemte meg ganske fort at jeg skulle ha grenser- Men det er jo så trist også, at jeg må sette opp en "vegg" mellom oss, for senker jeg den og blir "mildere" stemt så rennes jo dørene ned her..
Gjest Antarctica Skrevet 9. januar 2007 #7 Skrevet 9. januar 2007 Kjenner en svigermor (sv.mor til venninna mi) som kom diltende da hun ammet, og tok tak i puppen og barnet, ogrettet litt på ammestillingen, "for du sitter jo så krøkkete, jeg klarer ikke å se på det!". Da trur jeg en ørefik hadde sittet ganske løst hos meg , ja....
Luni og go'gutten =) Skrevet 9. januar 2007 Forfatter #8 Skrevet 9. januar 2007 Å guri, det skulle vært her.. Problemet mitt er at jeg blir så paff at jeg ikke klarer å formulere meg, for mange av tingene som blir sagt og gjort kommer så uventet på meg. Mest fordi jeg aldri ville sagt eller gjort det selv. Rart at man skal irritere seg sånn over et annet menneske.. Mener sikkert det beste, men siden hun ikke klarer å respektere helt at hun ikke bestemmer noenting over veslemannen så kommer vi bestandig til å ha et problem..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå