Gå til innhold
Vi er kjent med en del problemer i forumet for øyeblikket. Dette er midlertidig, og vi jobber med en løsning. Beklager ulempene

Får dere ofte overvekt på bagasjen?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heia!

 

Reisebyrået vårt tilbyr oss halv pris på overvekt hvis vi bestiller det på forhånd, før vi reiser. Jeg lurer på om vi i det hele tatt trenger det?

Vi skal ta med vogna, redningsvester til barna, men ellers tipper jeg det blir minimalt hva vi tar med oss. Vi skal til Thailand. Vi reiser med 3 barn, den ene er baby.

 

Noen med erfaringer?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi reiser med KLM til Thailand på fredag. Der veies ikke vogn og bilstol på de tilmålte kilo da det sendes som spesialbagasje. Vi har ikke vurdert overvekt. Reiser med to barn, en baby. Blir vel verre når vi skal hjem igjen, men da er bleier, grøt og annet spist opp så vi får vel plass til innkjøpene.

Skrevet

Har aldri hatt problemer med overvekt paa bagasjen nei... Som hun andre nevnte..Du bruker jo opp en del ting der nede saa det blir plass til shopping, evt pakk med litt mingre og kjoep det der .. Det er jo SAAA blillig!!!

Skrevet

Da tror jeg vi dropper å kjøpe overvekt:) Tipper flyselskapet selger overvekt som folk ikke bruker. Så tjener de masse mer penger. Folk, som meg, tenker sikkert at det helt sikkert blir overvekt, og da kan det være greit å kjøpe til halv pris. Sleipinger!!:)

Ja, det blir jo en hel del ting vi skal ta med til babyen, som blir brukt opp der nede. Og jeg gleder meg til å se hva de har til salgs der:):) Har de merkevarer, skikkelige som ikke er kopi? Gleder meg, elsker å shoppe!

Skrevet

Skal dere ha med dere bilstol? Til begge ungene? Det har ikke vi tenkt på.........

Skrevet

vi tar meb bilstol til minsten på 4 mnd. så er han tryggere under reise og kan sitte i stolen når han skal spise o.a. har bilstol som kan klikkes på trilla så blir ikke mer å bære på under reise.

Skrevet

Vi bestillte det - reiste med 2 små barn....helt bortkasta - halvpris fikk vi også - men ikke den prisen de averterte med for vi fløy langflyging....og da ble det dobbelt av halv pris - hvis du skjønner....og vi var nok de eneste som betalt ekstra for overvekt på det flyet - og ingen absolutt ingen måtte betale en krone ekstra for de mangfoldige kiloene de fått oppi koffertene sine - så det skal vi aldri mer forhåndsbestille!

Vogna får du ha med gratis i og med at dere har baby - et lite tips er at du kan legge en eller to bleiepakninger under i vognkassen.

Skrevet

Pakker de inn vogna?

 

Når jeg tenker meg om, så får vi jo lov å ha med oss totalt 80 kg. For vi reiser to voksne og to barn over 2 år. Det burde kanskje holde.....

Men jeg er spent på hva de har i Thailand, om det er noe goodi goodi å handle der. Men vi skulle vel klare oss med 80 kg ja.....puh, blir tungt det der!

Skrevet

Nei, dette må være lureri fra reisebyrået!!!

Jeg har alltid pakket mitt og en av ungene sine klær i samme koffert - to ganger har jeg fått overvekt på flyet. Første gangen trodde jeg at jeg måtte betale da jeg så klistrelappen de satte på kofferten. Men det måtte jeg ikke, de sa lappen var for å advare de som jobber med å lempe kofferter om at den var ekstra tung!!! Og egentlig så hadde jeg jo heller ikke overvekt pga at vi var to pers i den kofferten!

Ikke bestill dette, det er det rareste jeg har hørt om!

  • 2 uker senere...
Skrevet

Vi har reist til Thailand 4 ganger de 2 siste årene, men har aldri måttet betale overlast. Og enda har vi hatt en god del overlast...

 

 

Skrevet

Min mor, bror og svigerinne har måtte betale for overvekt når de har reist hjem fra Kreta flere ganger.

Vi så noen som måtte betale når vi reiste hjem fra Grand Canaria nå i november.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...