mamsen og ML+litenimagen Skrevet 7. desember 2006 #1 Skrevet 7. desember 2006 hode til snuppa har ikke festet seg ennå, har termin 3 januar. skal til jormor på mandag, så blir spennede og se om hun har funnet veien helt ned:) ha en fin kveld alle sammen:)
Iselin79 og 2 nydelige Skrevet 7. desember 2006 #2 Skrevet 7. desember 2006 Vet ikke om hun har festet seg, skal på UL i morgen på Ullevål, så da får vi se.. Jeg inbiller meg det selv at hun har det da...men.... De kan feste seg veldig fort da? Kan de ikke??
mamsen og ML+litenimagen Skrevet 7. desember 2006 Forfatter #3 Skrevet 7. desember 2006 jo jeg tror det. lå hun med hodet ned sist kontroll? min gjorde det.
Iselin79 og 2 nydelige Skrevet 7. desember 2006 #4 Skrevet 7. desember 2006 Ja, hun lå med hodet ned, det har hun gjort kjempe lenge, siden uke 29 elle noe tror jeg.... Men har følt kjempe nedpress den siste uka, og det er tungt å bøye seg framover og sånne ting....presser der nede liksom... så jeg vet ikke... Jeg HÅÅÅÅPER hun er festet:) Krysser fingrene for det!
Gjest Skrevet 7. desember 2006 #5 Skrevet 7. desember 2006 Termin 10 jan. Hodet er festet noe som er uvanlig på 4 gangs.... Kan komme fra nå og fremover.........................
Yana Skrevet 7. desember 2006 #6 Skrevet 7. desember 2006 Var på Ullevål i dag. Det var 2 jordmødre som kjente etter, men de kunne ikke si sikkert om hodet er festet (Hodet lar seg ikke røre, men det ligger fortsatt høgt i bekkenet). Er 37 uker på vei med nummer 2.
Iselin79 og 2 nydelige Skrevet 7. desember 2006 #7 Skrevet 7. desember 2006 Er det sånn at når babyen er festet så kan man egentlig føde når som helst? Kan man ikke det så sent i svangerskapet selv om hodet ikke er festet?
selfangerkjerringa Skrevet 7. desember 2006 #8 Skrevet 7. desember 2006 Ikke for å ta fra deg motet her Iselin, men... jeg har også kjent veldig nedpress de siste 3 ukene (er uke 36 nå), og har disse svært ubehagelige heklenål-stikkene der nede (som kommer av at ungen vrir hodet sitt nedi bekkenet). Jenta mi var ikke festet sist jm sjekka, dvs på mandag. Jeg er forøvrig andregangs, så det er ikke sikkert hun fester seg i det hele tatt før fødsel
Iselin79 og 2 nydelige Skrevet 7. desember 2006 #9 Skrevet 7. desember 2006 Nei, det blir spennende å se i morgen. Jeg begynner å bli såååå klar for dette her.... Det knyter seg i magen når jeg tenke på at fødsel egentlig kan starte når som helst... Legen min på onsdag sa jeg måtte ha med meg svangerskapspapirene hele tiden, for ting kunne skje når som helst.. Når fler og fler jeg "kjenner" herfra føder, jo mer rastløs blir jeg...hehe.. Tålmodighet, har ikke den tuben her, så får ikke smørt meg med det....*ss*
aeon Skrevet 7. desember 2006 #10 Skrevet 7. desember 2006 Heia dere... Er førstegangsfødene og har termin om 10 dager...og hodet har ennå ikke festet seg...jordmor sier dette ikke trenger skje før riene begynner....
eva luna Skrevet 7. desember 2006 #11 Skrevet 7. desember 2006 Forrige gang jeg var gravid festet hodet seg allerede i uke 33, men jeg fødte 11dager over termin. No er jeg 32 uker på vei og babyen har nettopp snudd seg med hodet ned, men det er ikke festet. Men det trenger ikke skje før fødselen starter når man er flergangsfødende.
selfangerkjerringa Skrevet 7. desember 2006 #12 Skrevet 7. desember 2006 iselin: ifølge min jm trenger det ikke tidspunktet hodet fster seg ha noe med når man føder å gjøre. Men det kan nok hende det er litt spesielt for smaskeli, siden hun er fjerdegangs og det allerede er festet.
Gjest Skrevet 7. desember 2006 #13 Skrevet 7. desember 2006 ka-ping helt riktig. Er vistnok ikke slik for 1,2 og 3 gangs så jordmor...... med gutta festet hodet seg i uke 36 og 37. De to eldste kom 6 dager over og siste kom på termin ;o))
Iselin79 og 2 nydelige Skrevet 7. desember 2006 #14 Skrevet 7. desember 2006 en annen grunn for at jeg tror hun har festet seg er fordi jeg har kjent hikken hennes midt i bekkenet litt nedi der, på akkurat samme sted i fire dager. Og hjertelyden har også vært på samme sted like lenge... Har kontrollert med babywatcheren min... Men altså.... kan jo hende hun har funnet en deilig stilling å ligge i og har planer om å ligge sånn...hehe..
Leola Skrevet 7. desember 2006 #15 Skrevet 7. desember 2006 hei! har termin 27 desember. hodet festa seg i uke 35 og jeg er 2 gangs!
Angelas_Baby Skrevet 7. desember 2006 #16 Skrevet 7. desember 2006 Hodet var festet i uke 33 her hvertfall. Er 2.gangs og har termin 24.des
25 år gammel mamma Skrevet 7. desember 2006 #17 Skrevet 7. desember 2006 Jeg skal til jm på tirsdag, blir spennende å få vite. Har hatt litt "nedtrykk" den siste tiden og min krabat har ligget med hode ned i ca 1mnd og 2uker, så jeg håper han har festet seg og ikke snudd seg.
Zoomer - lykkelig tobarnsmamma Skrevet 7. desember 2006 #18 Skrevet 7. desember 2006 Har termin 18. januar og er annengangs, og her ligger babyen fortsatt i tverrleie (var på UL i dag). Skal på ny Ul når jeg er 35+6 (er 34+2 i dag), så får se om hun fortsatt ligger i "feil" leie da.
ツツPhunk har 2 herligeツツ Skrevet 7. desember 2006 #19 Skrevet 7. desember 2006 Har termin 25 desember og var på vanlig kontroll på tirsdag. Hodet var ikke helt festet, men det var bare så vidt hun fikk til og bevege det så hun sa det var mer festet enn bevegelig.
kokosbolle Skrevet 7. desember 2006 #20 Skrevet 7. desember 2006 Jeg var hos jordmor idag (36+4) og hodet var festet (ikke noe sjokk egentlig, da lillegutt har ligget med hodet godt nedi bekkenet i hvertfall 6 uker) og i og med at jeg har åpen livmorhals, kunne fødselen skje når som helst. Som jeg gleder meg til lillegutt kommer ut )
3 rosa og en blå Skrevet 7. desember 2006 #21 Skrevet 7. desember 2006 hei jeg venter 4 mann og her er hodet ikke festet, men det trenger ikke bli for jeg er i fodsel eller da sa legen paa onsdag. han ligger godt ned i bekkenet naa og magen har sunket litt
gordingoingslim Skrevet 7. desember 2006 #22 Skrevet 7. desember 2006 Hei. Var hos legen på tirsdag og fikk vite at hodet har festet seg. Er i uke 35+5.
Mille-k Skrevet 7. desember 2006 #23 Skrevet 7. desember 2006 Her er ikke hodet festet og jeg regner med at det ikke gjør det før fødsel heller (er 36+2 idag). Med førstemann gikk vannet før hodet festet seg, to dager over termin.
selfangerkjerringa Skrevet 7. desember 2006 #24 Skrevet 7. desember 2006 Iselin: jenta mi har hatt samme stilling siden hun la seg med hodet ned for mange uker siden... altså hodet godt planta i bekkent (men ikke festet), ryggen opp til høyre med rumpestumpen stikkende opp over morkaka på min høyre side, og beina sprellende ute på venstresida. Sånn ligger hun, vrikker litt på seg og sparker som bare juling, men samme stilling
Love2bemom Skrevet 7. desember 2006 #25 Skrevet 7. desember 2006 Er første gangs, har termin 11 januar. Var hos JM for to uke siden og da hadde hodet festa sæ!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå