Gå til innhold

første besøk hos jordmor, hva skjer?


Anbefalte innlegg

Skrevet

har mitt første besøk hos jordmor i morgen. sambo skal også være med, men hva kommer hun til å gjøre? har jo vært hos lege å sjekket det meste og hatt gu og ul. så er det bare sp.mål å svar hos jordmor eller gjør hun noe mer? er i min 13 uke jeg.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei.

Jeg var første gang hos JM i uke 17. Hadde med urinprøve og samboer :)

Hun tok en test av urinen for å se at ting så greit ut, så snakket vi om ting som hva som skjedde i livet vårt for tiden (jobb, gleder oss) og litt om babyen og dets utvikling. Vi snakket også litt om kostholde( jeg spurte) og om svangerskapskurs - noe det ikke er her.

Så målte hun magen min, kjente etter hvor "kaka" i magen lå, og deretter fikk vi høre hjertelyden!!

Var kjempeartig, slo i 150, og JM skrev smilefjes på helsekortet mitt til det :)

 

Tenk over i kveld om du lurer på noe, skriv det ned, så husker du det mye lettere. Har avtalt å gå til JM i neste svangerskapskontroll òg, ettersom det er valgfritt mellom å gå til lege eller JM.

 

Håpe dette ga deg en liten pekepinne :)

 

 

 

Skrevet

Glemte å si at hun også målte blodtrykket, og gav ei bok "til mor" på den ene siden og "til far" på den andre siden...

Skrevet

det gjorde det:-) tusen takk

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...