Gå til innhold

Spesielle guttenavn. Hvilke kan vi bruke?


Anbefalte innlegg

Vi liker navn som ikke akuratt er mye brukt, men vil ikke at navnene skal bli oppfattet som kjempesære og vanskelige å skrive. Så derfor lurer jeg på hva dere synes om navnene på denna lista. Fine, sære, vanskelige å uttale/skrive, spennende?

 

Luka

Alvin

Mindor

Emrik

Malik

Nias

Matteus

Cornelius

Jeremias

Sakarias

 

Fortsetter under...

Annonse

1) Alvin

2) Emrik

3) Cornelius

4) Sakarias

5) Nias

6) Jeremias

7) Matteus

8) Mindor

9) Luka

10) Malik

 

Jeg synes Alvin er et kjempefint navn! (Albin også). Men om det viktigste er et spesielt navn bør dere gå for Mindor, Nias eller Malik. Har ikke hørt de før, men Luka, Sakarias, Emrik, Matteus og Cornelius dukker stadig opp i innlegg på denne

Annonse

Luka - ikke fint med norsk uttalelse

Alvin - Fint og spennende

Mindor - litt sært

Emrik - Fint

Malik - Spennende

Nias - litt fint

Matteus - ganske så fint

Cornelius - sært

Jeremias - ganske fint og veldi spesielt

Sakarias - spennende

 

Liker best:

Emrik

Alvin

Matteus

Jeremias

Jeg rangerer gjerne :)

 

1. Sakarias

2. Emrik

3. Alvin

4. Matteus

5. Nias

6. Cornelius

7. Luka

8. Jeremias

9. Malik

10. Mindor

 

Hva med Thias? Mio? Silas? Birk? Tille? Tinius? Albin? Linus? Max? Elliot? Emilian? Wilmer? Neo? Hadrian?

Vi i familien har et litt preget syn på Malik, det har blitt til et navn på alle slags slubberter, tullekopper og ja, jeg må innrømme det, innvandrere. Det oppstod en gang for mange år siden da mine foreldre arrangerte messer og det kom mange pakistanere med sånne lykkeboder. Flere av disse hette Malik, og derfor ble de til Malikene... Så nå kan vi si "ikke vær malik", "uff, selgeren var en skikkelig malik", og kun familien vet hva det innebærer... Skikkelig dårlig, men egentlig litt internt morsomt... Så derfor kan aldri det navnet bli noe annet enn et tullenavnt for meg!

Men når det er sagt, mange av de andre navnene var flotte!

Gutten min heter Alvin og vi er storfornøyde med det navnet! For det meste bare positive tilbakemeldinger også. Derfor stemmer jeg jo på det..

 

Ellers synes jeg Cornelius og Sakarias er ganske fine, men ville nok ikke valgt de selv på grunn av at jeg synes de er litt lange. Men det kommer jo an på om det er ett eller flere etternavn (og evt. hvor lange disse er), om gutten skal ha flere fornavn osv.

  • 2 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...