Gå til innhold

Når baby kan bruke gåstol?ulemper? fordeler


Anbefalte innlegg

Skrevet

evn link jeg kan lese om d?

Takkkkkkkkkk

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bare vet at HS sier NEI IKKE BRUKE GÅSTOL................

Skrevet

Det er vel ingen fordeler ved det, alt av helsepersonell advarer mot bruk av gåstol.

Søk på gåstol i boksen oppe til venste i forum, så får du opp mange tråder and dette emne:-)

Skrevet

eneste fordelen jeg kan se er vel at barnet blir fornøyd og foreldre eventuelt får tatt oppvasken.

Skrevet

Som andre "dingser" som ungene sitter/henger i er de jo ikke anbefalt. Men jeg tenker nå som så at alt med måte, lillegutt har gåstol som han begynte å bruke når han var ca et halvt år - når han begynte å sitte litt selv. Han storkoser seg i den og fyker rundt, spesielt etter bikkja som han finner veldig interessant for tia... Ulempen, i tillegg til det helsepersonell sier, er at man får en forsmak på hvordan det blir når de begynner å gå... de får nemlig tak i veldig masse!!

Skrevet

JEnta mi fekk gåstol da ho var ca 8mnd, det er en fantastisk måte å underholde ho på og samtidig få gjort litt sjøl, ho fer ikkje rundt i den så masse, står som regel i ro og spiser kavring :)

Eg ser ikkje på det som negativt å ha gåstol, men ikkje si det på helsestasjonen at du har det iallefall :)

Skrevet

Vel å bra med underholdning, men er det ingen som tenker på hofter og ryggbelastning... Husk at reisverket skal vare livet ut! Nei, tenk først og fremst på deg selv.

Skrevet

jeg har brukt gå stol til alle mine..har en på 20..17...13 og ei lita ei.. brukt med måte selvfølgelig.

ingen av de har tatt noe skade av det hvertfall..

Skrevet

Jeg fikk spurte på helsestasjonen og fikk beskjed om at begrenset bruk var ok. Dvs. ikke mer enn 15 min. i strekk, sa hun.

Skrevet

Jeg spurte en fysioterapeut, det hun sa var at det beste var at de lærte å gå selv... men det gjør de jo uansett da... men det viktigste vil jeg tro, er at vi ikke setter de oppi der og der sitter de.... vi har ikke gå stol, men sånn "hoppetusse" til å feste i taket.. kjempe morro..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...