Snurrepippen Skrevet 20. oktober 2006 #1 Skrevet 20. oktober 2006 Jeg blir vel lynsja nå, men jeg spør likevel... For meg var det en selvfølge og en veldig hyggelig stund for meg og veslegutten min. (Har full forståelse for jenter som har vært utsatt for overgrep o.l altså!)
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2006 #2 Skrevet 20. oktober 2006 Fordi de føler seg for "avhengige" med at de må være i nærheten med puppen. Lettere med flaske, da blir man ikke så bundet. Noen er også redd for å få stygge, slappe pupper.
trinen123 Skrevet 20. oktober 2006 #3 Skrevet 20. oktober 2006 Min søster vil ikke amme nr 2, da hun ikke fik det til med nummer 1 (veldig slem fødsel, ks) da hun ikke vil gjøre forskjel, samt hendes mand hadde veldig fin kontakt til nr 1, da han kunne gi flaske.
Vibeke28(fått to jenter) Skrevet 20. oktober 2006 #4 Skrevet 20. oktober 2006 Mista melka jeg.. etter 14 dager. Jeg stressa så utrolig med ammingen. Fikk det rett og slett ikke til. Jenta mi var aldri fornøyd. Så jeg prøvde mme, gjett om hun var fornøyd. Og da mista jeg melka, følte meg skikkelig dum for å være ærlig... Denne gangen SKAL jeg amme, om jeg så skal pumpe annehver time.. Også tror jeg ikke at jeg kommer til å stresse så fælt heller. Nå har jeg vært igjennom det=)
Lapez Skrevet 20. oktober 2006 #5 Skrevet 20. oktober 2006 Jeg skal amme datteren min, men ikke offentlig, det er noe av det styggeste jeg ser, damer på kafe med puppen fram, det finnes ammerom og dte er mulig å dekke seg litt til mener jeg. Min mor ammet heller ikke offentlig med meg, vi ahr en sånn sperre for det, får vel masse kjeft nå om at det er noe av det mest naturlige i verden å sitte med puppen fram å amme, men jeg er ikke enig i det=)
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2006 #6 Skrevet 20. oktober 2006 Vi som bor i "gokk" har ikke ammerom på kafeen vår. Ikke stellerom heller. Jeg vil nok presse oss inn på det mikroskopiske handicapdoet (som vi faktisk har fått!) å amme der. Blir verre med bleieskift, men den tid, den sorg....
Gjest Skrevet 20. oktober 2006 #7 Skrevet 20. oktober 2006 jeg vil også amme,om jeg får det til. i hvert fall gi det en sjanse. men jeg er helt enig,ikke på cafe,det blir for dumt å presse det synet på andre som kanskje sitter og spiser. klar over at det er naturlig,men kan vel spare andre for det.. blir irritert jeg når "mødreklubben" sitter og en etter en drar frem puppen. finn en ann plass tenker jeg da. håper bare jeg har samme synet på ting når jeg selv er i den situasjonen. termin februar
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2006 #8 Skrevet 20. oktober 2006 Hva er det som er så heslig med å amme offentlig da?? Heller det enn å amme på DO?? De fleste tar vel frem brystet veldig diskre, og det er vanskelig å se for andre om babien ammer eller bare sover i armkroken til mor.. Ser ikke at dett skal være noe problem. Men er du fin på det, så ammer du selvsagt kun alene.
søskenforsøk Skrevet 20. oktober 2006 #9 Skrevet 20. oktober 2006 hei Lurere bare på hva dere mener når dere sier at dere vil " spare" andre for synet av amming?
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2006 #10 Skrevet 20. oktober 2006 Jeg vil jo prøve å amme, men maks for 3-4 måneder! Synes det er litt tynt å argumentere mot ammoing fordi man blir for "knyttet" og ikke får nok frihet! Man har jo fått en baby, med alt det innebærer... Men folk som ammer til ungen er året skjønner jeg ikke... Men der har dere min sperre... Jo større babyen er, jo "eklere" blir det å putte brystvorta i munnen på den.... Kan man be om det, er man antakeligvis for gammel!! Amming er for babyer spør du meg...
Lapez Skrevet 20. oktober 2006 #11 Skrevet 20. oktober 2006 -ja Noen ,gjør det diskret=)- men jeg har sett utallige som bare lar puppen henge der mens de legger til ungen og styrer å ordner. I tilegg kan brystene forandre seg under graviditheten, du kan få mørkere og/eller større brystvorter, eller den ringen rundt kan dekke halve puppen. jeg vet bare at jeg faktisk har mistet matlysta en para ganger når jeg plutselig ser sånt på et spisested. Som sagt ville jeg ikke lage en diskusjon, folk har forskjellig syn på ting=) jeg skal amme, men ikke åpenlyst på offentlige steder, særlig ikke spisesteder.
Snurrepippen Skrevet 20. oktober 2006 Forfatter #12 Skrevet 20. oktober 2006 Jeg syntes det var litt ubehagelig til å begynne med å amme i full offentlighet - og gikk og satt meg et annet sted når vi var hos svigers o.l. Men, jeg hadde en UTROLIG SULTEN sønn, så det ble bare mer styr å flytte seg hit og dit, enn å bare "lufte puppen litt".. ;-) Så den sjenanse-følelsen gikk fort over av seg selv.. Man tar jo ikke akkurat AV seg genseren når man ammer, det går an å være diskret.. :-)
Lapez Skrevet 20. oktober 2006 #13 Skrevet 20. oktober 2006 ja er det jeg sikter til, hadde bare alle kunne brukt diskresjon...
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2006 #14 Skrevet 20. oktober 2006 Til Vibeke26 & JenteKnøtt: Jeg amma jenta mi ett år, og når sant skal sies så amma jeg hver time og annenhver time de første ukene, samt på økedagene som kom ca annenhver uke. De som plages, skal vite at de som får det til gjør også en formiddabel innsats. Jeg fikk det til, men jeg måtte streve for å få nok melk.. Når neste runde starter, så VET jeg at jeg må amme (ELLER pumpe) annenhver time den første tida. Lykke til!
Tommage♀♂ Skrevet 20. oktober 2006 #15 Skrevet 20. oktober 2006 Hva mener du? At de ikke er babyer lenger når de er mer enn 3-4 mnd? Tror du skal lete leeenge etter en 5 mnd gammel baby (eller barn som du sikkert ville kalt det) som "ber" om å få pupp, haha! Tenker mer på hva som er best for barnet jeg da, enn hva som er ekkelt eller ikke. Og for meg kommer det aldri til å være ekkelt å amme! Men når de kan gå selv er det på tide å slutte, den er jeg enig i. Er midt i sluttfasen nå, med min snart 11 mnd gamle datter. Men det er pga ømme brystvorter nå som jeg er gravid på ny... Har full forståelse for de som har opplevd ting som gjør at de ikke vil/kan amme, men de som er redde for at puppene skal forandre seg skjønner jeg ikke helt... Når du har gått gravid i 9 mnd er puppene forandret allerede, etter at halvparten av musklene er byttet ut med melkekjertler. Da har det faktisk ikke noe å si om en ammer eller ikke, puppene blir ikke som før uansett!
Villemo3 Skrevet 20. oktober 2006 #16 Skrevet 20. oktober 2006 Jeg ammet til jenta mi var over ett år, men bare morgen og kveld fra hun var 9 mnd og kun kveld de siste par mnd. Synes ikke det er noe galt med å amme offentlig. Personlig er jeg ikke den som setter meg ned og lufter puppene, men jeg ammet på kafe et par ganger ja. Var veeldig diskre da:) Det er vel bare bra at folk vil amme, men klart at snakker vi om 3-4-åringer så begynner det å bli litt grotesk. Puppene er jo til for babyene. Var en ordentlig befrielse da jeg ammet for siste gang, så gruer meg litt til denne avhengigheten av å amme hver 3. time osv med nestemann, men han skal få pupp like lenge han også. Kan ikke gjøre forskjell hehe;)
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2006 #17 Skrevet 20. oktober 2006 Syns det er trist å høre at du har dette synet på amming. Jeg skal amme så lenge jeg kan, men gruer meg til det. Jeg har ikke lyst til å blotte puppen for alle og en hver, men hvis en skal komme seg utafor døra tror jeg en blir nødt til å venne seg til det. Babyer skal jo ha mat svært ofte, og ville være stusselig å måtte mure seg inne på grunn av det. Det jeg syns er trist med det du skriver, er at noen kan ha en slik holdning. Det gjør ikke at jeg får veldig mye mer lyst til å ta fram puppen når babyen er sulten. Trist syns jeg rett og slett. Det er jo helt naturlig. Og det prøver jeg å fortelle meg selv, og at jeg bare må venne meg til det, men når det er folk med slik oppfatning som deg så gjør det ikke saken bedre. Syns du bør tenke over dette minst en gang til. Skuffet over uttalelse.
Flyme Skrevet 20. oktober 2006 #18 Skrevet 20. oktober 2006 Så ei berte på TV som hadde amma gutten sin til han ble 3 ÅR! Fordi hun ble alenemor, og gjorde det mest for sin egen del! Det er discusting!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ho har barn med han ene værmannen på TV Norge
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2006 #19 Skrevet 20. oktober 2006 Det virker jo ganske vilt. Ett år er jo det vanlige! Merkelig, men smak og behag!
Maisie Skrevet 20. oktober 2006 #20 Skrevet 20. oktober 2006 Se TVNorge nå på søndag da, program om ei som ammet sønnen sin til han var 7 år!
Vibeke28(fått to jenter) Skrevet 20. oktober 2006 #21 Skrevet 20. oktober 2006 Ok, så da er det håp for meg og. Må bare gjøre det som skal til! Takk for råd=)
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2006 #22 Skrevet 20. oktober 2006 Herregud! Syyyyyykkkkkkttttttt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Flyme Skrevet 20. oktober 2006 #23 Skrevet 20. oktober 2006 Kan ikke være særlig hyggelig når sønnen/dattera kommer inn fra utelekinga, går rett bort til deg og "fisker" fram puppen for å ta seg en sup....... ÆSJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
Snurrepippen Skrevet 20. oktober 2006 Forfatter #24 Skrevet 20. oktober 2006 Man skal vel strengt tatt helst ikke gi babyen særlig fast føde før den er 6 mnd (hvis ikke jeg husker feil..), og morsmelk i tillegg etter det.. Men det finnes jo NAN da :-) Tror det kommer til å bli ganske naturlig for deg etterhvert jeg :-)
Anonym bruker Skrevet 20. oktober 2006 #25 Skrevet 20. oktober 2006 Jeg ammet minn sønn til han var 2, 1,5 år!!! Hva er galt med det??????
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå