Gjest Skrevet 12. oktober 2006 #1 Skrevet 12. oktober 2006 Hva har dere på dere når dere døper barna deres ? De fleste har jo på seg bunad, men jeg HATER å gå i bunad, føler meg ikke fin i den eller noe, men så er det så mange som forventer det også da. Ikke at det er avgjørende altså, men hadde dere reagert negativt på det om man hadde på seg noe helt annet ? Som et pent og pyntet antrekk ? Er så i tvil om hva jeg skal gjøre ! Menn har det enkelt, dress, dress og dress hehe !
mamo82 *2 jenter* Skrevet 12. oktober 2006 #2 Skrevet 12. oktober 2006 Jeg skal ha bunaden på. Hvis du føler deg mer vel i et annet antrekk, så skal du gå i det! Ingenting i veien med å ha på seg andre penklær enn bunaden, syns jeg. En venninne av meg hadde på seg et fint skjørt+topp i dåpen til sin unge, hun fikk ingen reaksjoner på det.
Gjest Skrevet 12. oktober 2006 #4 Skrevet 12. oktober 2006 Man må da ikke ha bunad. Jeg har sett flere som har kjole eller skjørt+topp. Min mor hadde kjole da jeg ble døpt, enda hun har bunad selv som hun er glad i. Ta det du føler deg finest i du.
Sivalur Skrevet 12. oktober 2006 #5 Skrevet 12. oktober 2006 Jeg hadde på meg skjørt og bluse i dåpen her. Det var 4 dåpsbarn totalt i kirken, og jeg så vel så vidt en bunad på en av gjestene, men ingen av foreldre/faddere til noen av de 4 hadde bunad. Så ta noe du føler deg fin i du. Jeg har ikke prøvd min bunad etter fødselen men redd jeg ikke passer inn i den enda.. og så tenker jeg på hvor mye pes det hadde blitt med amming. Du kan jo bruke det som unnskyldning hvis noen surmuler. Lykke til!!
Vestlandske meierier A/S Skrevet 12. oktober 2006 #6 Skrevet 12. oktober 2006 jeg hadde dress bukse og en fin topp:) amme med bunad???nei takk...
Northernlights Skrevet 12. oktober 2006 #8 Skrevet 12. oktober 2006 Brukt samme bunaden 5 ganger. Da vi døpte 1.mann hadde jeg ikke bunad. Synes det er et utrolig fint plagg =)
Northernlights Skrevet 12. oktober 2006 #9 Skrevet 12. oktober 2006 Må legge til at jeg skiftet etter vi kom hjem fra kirka enkelte av dåpene, nettopp på grunn av amminga =) Todelt er jo det aller beste når man ammer. Du finner helt sikkert noe pent!!
oslojente80 Mina f 07.09.06 Skrevet 12. oktober 2006 #11 Skrevet 12. oktober 2006 Hei! Jeg har ikke bunad, men blir vel til at jeg har på dressbukse evt topp/jakke tror jeg.. Liker ikke å gå i skjørt jeg
♂ 06+sept.pie = Ferdig! Skrevet 12. oktober 2006 #12 Skrevet 12. oktober 2006 Jeg skulle ønske jeg kunne ha bunaden min, men jeg har ikke sjans å få den igjen over puppene. Passer i midja, men ikke lenger oppe. Har hørt at puppene ikke krymper før jeg er ferdig å amme så da må jeg og ha noe annet. Tenkte på en fin omslagskjole eller noe sånt jeg da. Med noe skjerf eller smykker til, også høyhelte sko eller noe lignende. Det må da være bra nok det.
firemerkersmør Skrevet 12. oktober 2006 #13 Skrevet 12. oktober 2006 Orket ikke prøve bunaden engang. Hadde nok fått den på, men amme med den da gitt. Nei, hadde pen tunika (eller hva det heter det som er så moderne nå), og langt skjørt. Trodde tunikaen skulte magen jeg, men ser av bildene at det ser ut som jeg skal ha en til. Syntes jeg var fin...
Gjest Linda_ingeb Skrevet 12. oktober 2006 #14 Skrevet 12. oktober 2006 Hei! jeg døpte min lille Adrian for 14dager siden (på søndag) og jeg hadde (motvillig) på meg bunad. jeg følte meg både tjukk og varm, å dessuten, for et ork det var å amme!! ta på deg noe som er litt finere enn vanlig som er behagelig og praktisk hvis du ammer! mvh. Linda og Adrian
AnnaLee Skrevet 12. oktober 2006 #15 Skrevet 12. oktober 2006 Jeg har døpt i januar og i juni og det er jo to forskjellige ting. I januar hadde jeg på meg en pen grå buksedress med hvit bluse til. Det var forsåvidt det jeg hadde som passet best på det tidspunkt, i sommer hadde jeg på meg et hvitt langt lin skjørt og en hvit topp (på bildene ser jeg ut som han Michellin-mannen) skulle nok hatt en størrelse større!! Ta på deg det du føler deg vel i du, best om du er blid og fornøyd og at du kan bevege deg og ikke bli altfor varm :-))
Trine & co Skrevet 12. oktober 2006 #16 Skrevet 12. oktober 2006 jeg har ikke bunad, og hvis du ikke føler deg fin i den er det jo bare å gå til innkjøp av en fin kjole, det gjorde jeg. både jeg og søsteren min, som var fadder, hadde kjøpt nye kjoler som vi og brukte i broren min sin konfirmasjon 3 uker etterpå.
TurboPrinsessen:-) Skrevet 12. oktober 2006 #18 Skrevet 12. oktober 2006 Jeg har bunad, men den har ikke vært sydd om siden jeg konfirmerte meg for 16 år siden... (uff så gammelt ) Dvs min mor prøvde å fikse den til sist 17.mai. Fikk brukt den, men hun ville jeg skulle få den fikset profesjonelt.. Og det er jo litt tull å gjøre før jeg er tilbake til "normalen".. Det er noen kilo til.... Blitt rådet av andre om IKKE å ha bunad i dåpen uansett.. De hadde erfart det var mye styr mht amming... ANer ikke hva jeg skal finne på å gå med.. HAr store problemer med å finne meg hverdags klær..
Anonym bruker Skrevet 12. oktober 2006 #19 Skrevet 12. oktober 2006 Det er sikkert presten, og resten av kriken glad for... at du har klær på. hehe.. sorry, kunne ikke dy meg..
en fin gutt og et lite + på cb Skrevet 13. oktober 2006 #21 Skrevet 13. oktober 2006 jeg skal ha på meg dress. den er faktisk svart. men skal ha en lys topp og noen smykker som gjør seg til!! det er så mye svart i butikkene nå at det får gå!!
prekæs Skrevet 13. oktober 2006 #22 Skrevet 13. oktober 2006 Valgte å ikke bruke bunad i barnedåpen. Den er jo et skikkelig bælverk og ikke beregnet på amming, servering av mat etc. Valgte todelt drakt for lettest mulig å kunne ta fram puppen når det trengtes.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå