Løvemor79 Skrevet 12. oktober 2006 #1 Skrevet 12. oktober 2006 Det står min uke 5 og fosterets uke 3. Jeg trodde jeg var i uke 4 den uka jeg venter mensen!? Og hva er forskjellen på min og fosterets uke? Det er vel fosteret som bestemmer ukene vel? Skjønner ikkeno, jeg. hehe..
Løvemor79 Skrevet 12. oktober 2006 Forfatter #2 Skrevet 12. oktober 2006 Mulig det er fordi jeg venta mens akkurat idag, og at jeg da er 4+0 uker på vei, og at jeg har begynt på uke 5?
coscos Skrevet 12. oktober 2006 #3 Skrevet 12. oktober 2006 Ja, det stemmer. Når du er 4+0 så går du inn i din 5. uke, og det er det som står på BIM. Går du på babyverden sin side, så får du nøyaktig hvor langt du er kommet.
Gjest Skrevet 12. oktober 2006 #4 Skrevet 12. oktober 2006 Uke 1 begynner med første dag av siste mens, starter med 0+1 og går fram til du er 0+6. Dagen etter er du over i uke 2, og er 1 fullgått uke. Befruktningen skjer vanligvis i slutten av uke 2, og fosterets uke 1 er det samme som din uke 3. Så ja, det er fosteret som bestemmer ukene. De med lange sykluser g¨år på en måte lengre alene før spiren sitter der, men man regner likevel svangerskapet som 40 uker. Du går på en måte 2 uker alene før befruktningen skjer. Man regner svangerskapets lengde som gjennomsnittlig 280 dager, eller 40 uker fra siste mens 1. dag.
Gjest Skrevet 12. oktober 2006 #5 Skrevet 12. oktober 2006 Står ei god foklaring på veke-tal på 1.sida her, kikk litt på den ) Regnar vel ikkje fosteret sine veker før det er festa i livmora, mens ein regnar kvinna sin graviditet som at den byrjar ved siste menstruasjon (det går jo ofte to veker frå første dag i mensen til egget blir befrukta) Så derfor er du i 5. veke og fosteret i 3. veke
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå