Gå til innhold

Vekstavvik og lite fostervann. Noen som har erfaring med dette her?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Babyen min har et vekstavvik på -19,4%, og det viser seg også at det er på grensen med fostervann (3,8 cm). Normalen ligger visst mellom 3 - 8 cm fikk jeg vite. Noen som har vært borti dette. Hva skjedde?Ble dere satt igang?

Skal til ny UL + ctg om et par dager... Bekymret jeg.... Er selv i 39 svangerskapsuke.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei!

 

Jeg vet dessverre ikke noe om dette, men bare lurte på hvordan man "fant ut" at det var vekstavvik og lite fostervann, av. hvorfor man fikk mistanke om at det kunne være slik. Hva var det som gjorde at du ble sendt på UL + ctg? Hadde det noe med magemål el. symfyse-fundusmål å gjøre (dvs. at lege/JM oppdaget dette på vanlig kontroll og så sendte deg videre for grundigere undersøkelse?)?

Skrevet

Ble sendt på UL pga spørsmål om leiet til babyen. Han lå med hodet ned og var festet. Det var i den forbindelse det ble oppdaget at babyen hadde lite fostervann og var litt mindre enn forventet. Tok enda en UL (Ja 2 på en dag!!!), og tok ctg med sparketest.

Så ren flaks at det ble oppdaget med andre ord....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...