Madamina Skrevet 4. oktober 2006 #1 Skrevet 4. oktober 2006 Han er 4 mnd og kjempeskeiv. Vi gjør alt for å få han til å ligge på andre siden men vi kan ikke våke over han hele natta heller. Virker ikke stiv i muskulaturen heller. Blir hodet normalt av seg selv etter hvert eller kan han bli sånn for alltid?
esmase Skrevet 4. oktober 2006 #2 Skrevet 4. oktober 2006 Jeg fikk beskjed om å legge han masse på magen.Da lærer han å bevege mer på hodet,og nakkemuskulaturen blir dermed mer elastisk. Dersom han har koseklut,så legg den på "feil side" Legg også leker ol på feil side for å oppmuntre til å bli vant til den andre siden. Helsesøstra sa til meg at det kan ta opptil et halvt år før det blir beint igjen. Så vi får krysse fingrene for at det retter seg,for det ser jo litt rart ut.. Min har begynt å bruke begge sidene like mye nå,men han er fortsatt skjev,så jeg må bare smøre meg med tålmodighet.. Lykke til!! )
pandabjørn Skrevet 4. oktober 2006 #3 Skrevet 4. oktober 2006 min gutt var også slik da han var 3-4 mnd vi var hos fysioterapauten og hun sa at han hadde KISS syndrom dvs noen stive muskler bak i nakken så fysio dro i hode og masserte nakken og nå er han mye bedre skal ikke dere til fysioterapauten snart siden han er 4 mnd?? er ikke sikkert gutten deres har KISS heller men dere kan jo høre med fysion når dere evnt skal dit men jeg ville tro at skevheten retter seg etter hvert som han blir eldre
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2006 #4 Skrevet 4. oktober 2006 Det blir normalt etter hvert, men i ekstreme tilfeller kan det forbli ujevnt. Denne beskjeden fikk jeg av helsesøster, hadde akkurat det samme problemet som deg. Nå er han 6 mnd og hodet er nesten blitt helt jevnt igjen.
En_av_hver Skrevet 4. oktober 2006 #5 Skrevet 4. oktober 2006 Sønnen til min venninne er faktisk litt skeiv ennå, han er 4 år. Det finner en slags pute eller noe som du kan legge han på slik at du kan bestemme hvilken vei han skal ligge.. Men vanligvis rette det seg jo selv.
**Bettan** Skrevet 4. oktober 2006 #6 Skrevet 4. oktober 2006 Dattra mi er tre mnd og veldig skiv i bakhodet, hun har gått til fysioterapaut og i moora skal hun til behandling hos ostropat, hun har problemer med å snu hodet mot venstre! Fysioterapauten sa at skallen er så beveglig de to første årene at så lenge vi ordnet ned det nå så kom det til å rette seg ut! Har du prøvd å bygge opp på den ene siden i sengen så han må ligge med hodet den "riktige" veien, det har hjelpt litt for oss! Lykke til!
akt80 & Sara Emilie Skrevet 4. oktober 2006 #7 Skrevet 4. oktober 2006 trodde hodet ble såpass hardt rundt 3 mnd alderen at etter da er det ikkje mye å gjøre? jenta vårs er 6 uker og vi skal til fysio neste uke mest sannsynlig, har gjort alt for at hun skal ligge med hodet andre veien, men hun klarer alltid å snu det på en eller aen måte..
Madamina Skrevet 4. oktober 2006 Forfatter #8 Skrevet 4. oktober 2006 Genialt.Skal lage en liten bakke på høyre side av hodet hans. Dermed faller det til venstre. Skal til fysio i morgen.
akt80 & Sara Emilie Skrevet 4. oktober 2006 #9 Skrevet 4. oktober 2006 men visst du bygger opp ved hodet vil det jo fortsatt presse på hodet slik at det ikkje retter seg ut?
Gjest Skrevet 4. oktober 2006 #10 Skrevet 4. oktober 2006 Min var også ekstremt skjev i bakhodet. Vi tøyde nakken hans mye til den siden han ikke likte å ligge på (men ikke tøy hvis han kjemper i mot). Stimulerte han med leker på den siden og la pute under den flate siden når han lekte. På natten la vi han på siden og støttet opp på begge sider med dyne. La han ofte på magen på dagtid. Nå bruker han begge sider, faktisk så bruker han mest den siden han ikke brukte før. Det var akkurat som om at han oppdaget at det var en verden på den andre siden også....hehe. Nå ligger han bare på magen på dagtid og på siden på natta. Fikk også beskjed om å bruke en tynn pute i senga hans. Puten har jeg lagt under lakenet så han ikke drar den over hodet i løpet av natten. Bakhodet hans har blitt sinnsykt mye bedre, begynner å jevne seg godt ut nå.
Mamma`n til Lukas & Milla Skrevet 4. oktober 2006 #11 Skrevet 4. oktober 2006 Dette høre litt ut som KISS:O( Gulper han mye? Liker ikke ligge på magen? Skriker han i søvne? Problemer med amming? Veldig aktiv? Dette er noen av symptomene på KISS syndrom og hvis du kjenner gutten din igjen her så burde du oppsøke en fysioterapaut slik at han/hun kan avgjøre om gutten din trenger behandling hos manuellterapaut. Lukas var selv født med KISS,han har vært hos manuellterapaut 2 ganger+måndelige besøk hos fysio.Han er i dag 11 mnd og erklært "frisk"
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå