Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2006 #1 Skrevet 2. oktober 2006 Jeg er nybakt mamma med et par spørsmål: 1) Hvor lenge etter fødselen er det vanlig å blø? Jeg blør fremdeles litt og det er 1mnd siden fødselen. 2) Når begynte dere å ha sex igjen? 3) Når er det greit å begynne å trene igjen og hvilken type trening anbefaler dere? 4) Når var dere tilbake på den vekta dere var før dere ble gravide? Kan noen svare meg??
Lindis :-) Skrevet 2. oktober 2006 #2 Skrevet 2. oktober 2006 Her en mine svar: 1: Jeg blødde i 6-8 uker etter fødsel 2: Hadde sex igjen etter 3,5 mnd 3. Man skal helst vente 3 mnd før man begynner å trene 4. Er 6 mnd siden jeg fødte og har 2-3 kg igjen .. Klem
Anonym bruker Skrevet 2. oktober 2006 #3 Skrevet 2. oktober 2006 Hei! Skal svare så godt jeg kan ut fra min erfaring, men dette vil jo variere fra person til person. Lurt å ta opp disse tingene med legen på 6-ukerskontrollen din :-) 1. Jeg blødde vel 5-6 uker, det er vel ganske vanlig sånn jeg har skjønt det 2. Etter 6-ukerskontrollen, sånn ca 7 uker etter fødsel tenker jeg (da var renselsen slutt, og legen hadde sjekka at stingene hadde grodd fint) 3. Vil jo variere fra person til person (om man hadde komplikasjoner f.eks), så spør på 6-ukerskontrollen. Gåturer og enkle øvelser på gulvet (for mage, rygg og skuldre) fikk vi beskjed fra fysioterapeut på barsel at var OK med en gang etter fødsel. Og ikke glem knipeøvelser :-) Begynte å trene styrke på helsestudio 7-8 uker etter fødsel. Veldig godt :-) 4. Vi har ikke vekt, så jeg vet ikke nøyaktig. Men veide 5 kilo mer på 6-ukerskontrollen enn jeg gjorde på første svangerskapskontroll. Tipper de var borte etter ca et halvt år. Fikk på meg igjen de gamle olabuksene mine etter sånn ca 3 måneder, men de satt litt trangere enn før en stund, he he ;-)
Amazed..♫ 01.02.2012 ♫ Skrevet 2. oktober 2006 #4 Skrevet 2. oktober 2006 Tror jeg blødde i en måned ca, og så fikk jeg mensen igjen etter to måneder. Vi prøvde oss på sex etter ca fem uker tror jeg. ..og før-gravid-vekten var tilbake igjen etter 8 måneder. Men det er veldig individuelt ;o)
*bolla pinnsvin* Skrevet 2. oktober 2006 #5 Skrevet 2. oktober 2006 1) Blødde mye i fire uker og litt av og på i to - så nå har jeg nesten tatt igjen for all mensen jeg ikke fikk mens jeg var gravid... 2) Etter fire uker, for da hadde alle stingene grodd. 3) Trente seks uker etter fødselen og det ble håndball. Trener stort sett bare det og det går helt fint med bekken og alt. 4) Har igjen seks kilo av seksten og fødte for snart 12 uker siden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå