Tiddelidu Skrevet 28. september 2006 #1 Skrevet 28. september 2006 Lillegutt har fått illrød stump i dag etter x antall avføringer i går. Noen tips til hva jeg kan gjøre?
Jeg har to tuller... Skrevet 28. september 2006 #2 Skrevet 28. september 2006 smør på inotyolsalve, fåes på apotek.
*Magic* Skrevet 28. september 2006 #3 Skrevet 28. september 2006 Forrige uke hadde jeg samme problem med tassen her. Aldri vært sår eller rød tidligere, men hadde 4-5 bæsjebleier pr. dag og da er det ikke rart man blir sår. Redningen her ble potetmel. Enkelt, greit og helt naturlig. Skyllet rumpa i dusjen, brukte kun hånda til å "vaske" med. Klapp og lufttørket rumpa, og tok en stooooor teskje potetmel i bleien. Passet på å gni det godt inn i alle sprekker. Ble helt fin samme dag:)
mamo82 *2 jenter* Skrevet 28. september 2006 #4 Skrevet 28. september 2006 Skriver under på denne - potetmel er suverent!!! Bare pass på at rumpa er helt tørr før du har på, og vask av og ta på nytt neste gang du skifter bleie, ellers blir det liggende sånne fuktige kaker i hudfoldene. En annen ting som også har funket bra for vår del, er å bruke engangskompressene fra Mesoft som vi dypper i vann i stedet for våtservietter. Jenta mi blir sår av våtservietter uansett hvor milde de påstås å være.
Happy Ignorant Skrevet 28. september 2006 #5 Skrevet 28. september 2006 Potetmel her også! Er det veldig sårt bruker vi Lacobases Repair krem, også vasker vi bare med kompresser og rapsolje, ikke vann, til det er bra igjen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå