*Julie* 4pp Skrevet 28. september 2006 #1 Skrevet 28. september 2006 Startet prosessen i dag, fylle ut skjema..så er det hjemmebesøk, samtale og evt godkjenning.. Vet at vi har kunnskap og ressurser til dette. Så var det det med politiattest.. Min er uten anmerkninger, men sambo har en sak fra noen år tilbake. Dette var et slagsmål som ble anmeldt, ingen av partene ble enige, men sambo måtte betale en bot for dette. Vet dere om dette er av betydning for godkjenningen for å bli en avlastningsfamilie?? Jeg vet at på førskolelærerstudiet, der jeg går (og andre studier som innebærer kontakt med mennesker), så må man levere politiattest, men der ser man an hva saken er.... (om man har anmerkning) Dette ble litt langt, men er det noen som har erfaring med/vet noe om dette... ??
*Julie* 4pp Skrevet 28. september 2006 Forfatter #2 Skrevet 28. september 2006 Ingen av dere som har erfaring med det?? Joooda, kom igjen.. he he;)
attpåklatt!! Skrevet 28. september 2006 #3 Skrevet 28. september 2006 Vi har tidligere vært besøkshjem... måtte levere politiattast ja. mannen min har mistet lappen en gang... de tok nå ikke hensyn til det... det kommer sikkert litt an på folkene som jobber der. Noen liker jo godt å ha makt og kunne sile ut folk... Ønsker dere lykke til!!!
starfire Skrevet 28. september 2006 #4 Skrevet 28. september 2006 Hei, Har ikke noe erfaring med dette, men vil bare gi dere en staaende applaus for at dere vil gjoere noe for et barn som trenger hjelp Og familien til det barnet. Dere er enestaaende. Lykke til.
englehår Skrevet 29. september 2006 #5 Skrevet 29. september 2006 hei jeg/vi er besøkshjem. jeg startet som støttekontakt, ble etter et 1/2 år spurt om vi ville bli besøkshjem for samme barn. verken jeg eller sambo har levert eller blitt spurt om noen attest, så det er nok ikke alle som tar dette like seriøst.
lal69 Skrevet 29. september 2006 #6 Skrevet 29. september 2006 Hei! Jeg har vært avlastningshjem, og jeg har godkjent hjem da jeg jobbet i barnevertjenesten. Jeg tror ikke episoden du beskrev vil komme frem på politiattesten. Når du skal ha politiattest står det hva du skal bruke den til, og jeg tror ikke at dette er relevant her. Hvis samboeren din bare fikk bot, dvs forelegg, vil det iallefall ikke opplyses. Alle opplysningene samles og utgjør en totalvurdering av dere som par, samarbeidspartnere osv. Lykke til!
*Julie* 4pp Skrevet 29. september 2006 Forfatter #7 Skrevet 29. september 2006 Ok, nå ble jeg litt beroliget her.. takk jenter;) Blir en spennende og sikkert omstendig prosess, er jo ikke sikkert vi blir godkjent heller da.. hmmm...
Krokodillemor Skrevet 29. september 2006 #8 Skrevet 29. september 2006 Foreldrene mine har vært avlastningsfamilie, men de ordnet det privat. De kjente til en ganske ung jente som ventet barn og de visste at foredrene hennes bodde på en annen kant av landet og at hun ville bli alenemor. De hadde barnet på besøk hver tredje helg. Jeg tror det har litt å si hvor lenge det er siden han fikk boten. Gamle saker blir ikke tatt med. Som noen andre nevnte så skriver de på sånt som er relevant for dem attesten skal sendes til.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå