Anonym bruker Skrevet 23. september 2006 #1 Skrevet 23. september 2006 Har gitt gutten min kun mm, men må begynne med litt NAN også nå. Det jeg lurer på er: Kan man ikke lage mer enn en porsjon av gangen? Eller lager dere til flere måltider og setter i kjøleskap? Hvis det går an, hvor lenge kan den stå? Også lurer jeg på om vannet som skal blandes i må kokes? Håper noen kan hjelpe meg...
Anonym bruker Skrevet 23. september 2006 #2 Skrevet 23. september 2006 Kun en porsjon om gangen, det som ikke brukes må kastes. Vannet må kokes og avkjøles til 40 grader. Dette står på pakken.
Sina73 Skrevet 23. september 2006 #3 Skrevet 23. september 2006 Man må lage en og en flaske, men det finnes enkle triks for å gjøre dette kjapt: Kok opp vann og avkjøl det. Hell det over på tåteflasker (eller andre rene flasker) og oppbevar i kjøleskap. Når babyen skal spise koker du opp litt vann i vannkokeren og blander varmt og kaldt om hverandre til du får riktig temperatur. Dersom du ikke har vannkoker kan du oppbevare varmt, kokt vann på termos. Ofte er flasken litt for varm for servering, men da kjøler du den raskt ned igjen under springen eller i en kopp med vann.
skimre Skrevet 23. september 2006 #4 Skrevet 23. september 2006 på hs sier de at det går helt fint å lage for et døgn av gangen, og det er ikke noe problem å la de stå i kjøleskapet et døgn. jeg koker fortsatt vannet, men jordmor siri (hun som det er bilde av øverst her... ) sier at det er ikke nødvendig å koke vannet i norge, det er rent nok fra springen. så det viktigste er vel at du gjør det som passer deg best;)
Anonym bruker Skrevet 23. september 2006 #5 Skrevet 23. september 2006 Det er mange som lager flere måltider om gangen, og oppbevarer flaskene i kjøleskap. Da holder de i ca 24 timer. Jeg gjorde det, og frøkna mi er frisk, som en fisk. Jeg bruker kun kokt vann.
Sina73 Skrevet 23. september 2006 #6 Skrevet 23. september 2006 Helsestasjonene vet dessverre ikke nok om flaskemating og kommer med villedende informasjon. Her er en link om tilberedning av morsmelkerstatning samt en artikkel om hvorfor man ikke skal lage mer enn et måltid om gangen. http://www.flaskeposten.org/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=69
Anonym bruker Skrevet 23. september 2006 #7 Skrevet 23. september 2006 Ja, det er dessverre slik at hs kan ikke en dritt om flaskemating! Etter å ha fått barn nr to er jeg helt sjokkert over så naiv jeg var i forhold til hs med mitt eldste barn. Herregud, de er en egen rase, og er ikke særlig oppdaterte..
Anonym bruker Skrevet 23. september 2006 #8 Skrevet 23. september 2006 det er til og med jordmødre fra sykehuset som sier det er greit å lage for et døgn av gangen. jeg gjorde det i flere mnd jeg, og jenta mi har aldri reagert på det!
Anonym bruker Skrevet 23. september 2006 #9 Skrevet 23. september 2006 det kommer an på hvor gammel ungen er det, bør kokes når de er under 6 mdr.
Anonym bruker Skrevet 23. september 2006 #10 Skrevet 23. september 2006 Takk for svar.. Må innrømme jeg blir litt usikker på om jeg kan lage ferdig flere måltider, siden dere mener så forskjellig.. Men mange av dere sier jo det har gått helt greit, og det er jo mer lettvint hvis man kan gjøre det. HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå