Gå til innhold

Grøt med gluten i??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei dette er kansje et dumt spørsmål, men når jeg ikke vet svaret så må jeg jo spør :)

 

Hvordan vet man hvor mye gluten det er i grøten? Gav gutten min en hel porsjon med havregrøt med aprikos og banan i dag..gjorde jeg noe dumt da??? Han er ca 6 mnd.

 

Please svar, ble litt bekymra når jeg leste et annet innlegg her :(

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Alle grøtene utenom mais og ris har gluten i seg. De anbefaler at man introduserer gluten forsiktig rundt 6 mnd alder. Gjerne samtidig som barnet får morsmelk hvis det er mulig. Tror ikke det er noen kjempedoser med gluten i disse grøtene.

Skrevet

Man bør ikke starte med heleporsjoner glutengrøt - de bør være små i starten - men du ikke vær bekymrte for den ene porsjonen - bare bland i litt og litt i en annen grøt hvis han liker fast føde

Skrevet

Ok, da ska jeg blande i litt i ris grøten og mais grøten i noen dager fremover :) Hvor lenge før han kan få en hel porsjon?? Merket at denne grøten mettet mye mer enn ris og mais :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...