-jenta 83- Skrevet 9. september 2006 #1 Skrevet 9. september 2006 Vet jeg ikke skal spise skalldyr...men i går så spiste jeg altså litt, bare litt reker. Tenkte at siden det var lenge til jeg skulle amme så var det ikke så farlig. Ammer bare morgen og kveld, av og til på formiddagen. Nå har gullet fått masse prikker på ryggen, magen, halsen og litt i ansiktet. Er vel kanskje en allergisk reaksjon? Burde jeg oppsøke lege eller bare vente til det går over? Noen som vet hvor lang tid det tar før det går bort...sann ca?
MintCondition Skrevet 9. september 2006 #2 Skrevet 9. september 2006 Jeg har spist masse skalldyr jeg, og jenta mi har ikke reagert
Muffinsmamma Skrevet 9. september 2006 #3 Skrevet 9. september 2006 er du selv allergisk mot reker da? jeg har spist masse reker, trodde det bare var om man hadde allergi selv man skulle passe seg for det.
Expat Skrevet 9. september 2006 #4 Skrevet 9. september 2006 Vel, reker er vel ikke det vaerste man kan holde seg borte fra, da. Det hadde vaert vaerre med melk, for eksempel. Bare hold det borte naa, saa vokser hun det av seg igjen. Og vent med skalldyr direkte til barnet til hun er minst to. Spis gjerne tilsvarende maaltid uten skalldyr igjen, slik at du ser at det faktisk var rekene og ikke noe i suppemiksen.
Anonym bruker Skrevet 9. september 2006 #5 Skrevet 9. september 2006 Jeg har og spist litt reker ved to anledninger, og begge gangene fikk jenta mi utslett i ansiktet. Reagerte ikke noe mer enn det, og det gikk over etter en dag. Har ikke spist noe skalldyr etter det nei.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå