Gå til innhold

Null vektoppgang på to uker.... :(


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er dette normalt da? Hun er 2,5 mnd gammel, og ikke så stor fra før...ca 4500 gr. Veide henne i dag - 12 dager siden sist, og hun hadde ikke gått opp noe :( Gulper en del, men trodde ikke at det var mulig å IKKE legge på seg noe på nesten to uker. Noen som har opplevd det samme? Bør jeg gjøre noe?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

...hun var forresten 2800 når hun ble født, og gikk ned til 2700

Skrevet

Hva sa hs om dette da?

Om man ammer så går jo vekta opp i rykk og napp.

Snuppa mi var 4530 gr da hun var 2.5 mnd og 14 dager etterpå var hun 4550 gr.

Skal da sies at hun hadde bronkitt, spiste i et sett men la ikke på seg.

Hva med å dra opp på en ekstra vektkontroll om et par dager.

Om hun ikke har gått opp da, så prat med hs.

Hør hva hun sier.

Lykke til

Skrevet

Ble hun veid på samme vekt som sist, eller har hun vært syk?

Skrevet

veiing med full tam og blære- og veiing etter bæsjing og tissing kan og virke inn og må tas med i betraktningen. Hvior ofte ammer du?

Vekt går som sagt i rykk og napp og er babyen fornøyd er det sikkert helt normalt.

kontakt gjerne ammehjelpen på e mail f eks . ammehjelpen.no

Skrevet

Jeg gir flaske, og hun får ca 600 ml pr dag og virker fornøyd med dette. veide på samme vekt ja....hs var ikke der akkurat da, så fikk ikke snakket med henne. Men er det normalt?

Skrevet

Når de er så små så pleier de å legge ganske jevnt på seg, men ingen regel uten untak...

 

Hadde nok veid henne omigjen om en ukes tid. Men vil nok tro at om hun er blid og fornøyd så er alt vel.

 

 

Skrevet

Har ho vore sjuk, eller uvillig til å ta puppen? Sa helsesøster noko om dette? Har du snakka med ho om gulpinga?

 

Det er veldig vanleg for babyar å vokse i rykk og napp. Og dersom dei er litt småsjuke/utilpass/uttafor i eit par dagar går dei fort ned i vekt.

 

Guten vår er ein del eldre, men han hadde ingen vektoppgang frå 9,5 - 11,5 mnd. Han var sjuk i ei vekerundt 11 mnd. Helsesøster sa bere "det er akkurat det same som sist dette", men kommenterte ikkje noko meir då eg sa han hadde vore sjuk.

 

Viss jenta di har lagt fint på seg før, kan du godt vente litt og så vege ho igjen, men det er ikkje uvanleg at vekta står stille ein gong innimellom.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...