Anonym bruker Skrevet 31. august 2006 #1 Skrevet 31. august 2006 aldri når jeg har spist " riktig " mat, i mengde og etter kalorier,,, , men hvis jeg har spist for mye, føles det bra, særlig dagen etter... poenget er at jeg vet jo veldig godt at det der ikke er bra i hele tatt, men klarer slanke meg sånn. før svangerskapet gikk jeg ned til ideal vekten min ,m sunn mat, trim og hysj hysj ( fingeren i halsen ) men når jeg er fornøyd ( det blir jeg faktisk ) , så er det null problem å kutte ut med en gang,,,,, nå har jeg født for noen uker siden, og skal ned ti kilo ca, og nå er jeg pån igjen,,,, skal legges til at det kun er middagen jeg gjør dette med... ingen har noen anelse om dette, klarer kaste opp helt stille.... så streifer tanken meg, kan jeg plutselig tippe over? og ikke klare stoppe igjen??? noen med erfaring???
Anonym bruker Skrevet 31. august 2006 #2 Skrevet 31. august 2006 Har ikke skjedd med meg ihvertfall... Har kontroll (fremdeles.......)
Anonym bruker Skrevet 31. august 2006 #3 Skrevet 31. august 2006 så dette var kanskje ikke så uvanlig alikevel da..... selvfølgelig ikke bra, og er vel ett snev av spisefortyrrelse, men jeg innbiller meg at jeg ikke vil "bli syk"
Ranveig R Skrevet 31. august 2006 #4 Skrevet 31. august 2006 Eg synest dette høyrest farleg ut. Eg har sjølv ei veninne som har dreve med dette, og ho trudde ho hadde kontroll. Men ein kveld ho skulle gå heim besvimte ho i vegkanten pga matmangel. Heldigvis var det ein bil som såg ho då ho datt, ellers kunne ho blitt liggande lenge, det var nemlig heilt mørkt. Denne episoden skremte ho nok til at ho bestemte seg for å søke hjelp. Eg seier ikkje at du kjem til å oppleve det same, det eg seier er at det å framprovosere brekningar for å gå ned i vekt er ein spiseforstryrrelse på lik linje med det å la være å ete. Og sjølv om du føler at du har kontroll, er det mulig at du plutseleg "tippar over", utan at du nødvendigvis merkar det sjølv. Mitt råd er å kutte ut umiddelbart. Viss du synest det er vanskeleg er det eit bevis på at du ikkje har kontroll. Det finst andre (og definitivt langt sunnare) måter å gå ned i vekt på. Lykke til.
Halloween-mamma Skrevet 31. august 2006 #5 Skrevet 31. august 2006 Problemet er jo at når det først tipper over så bryr du deg ikke lenger med å tenke på å stoppe.. Du føler deg tung og ekkel med mat i magen, og glede og lettelse når du stikker fingeren i halsen. Og selv om du likevel har en fornuftig stemme i hodet som sier at "idag er siste dagen, i morgen skal jeg slutte" så er det ikke den stemmen du hører på.. Så jeg støtter Ranveig i å prøve å gi seg mens du enda har et valg. Det blir mye vanskeligere senere. Har en venninne som har holdt på med dette i årevis. Hun har flere ganger trodd at hun var ferdig med det, men det har alltid skjedd noe som har ført til at hun har begynt igjen. Ikke store ting heller, er ofte veldig små ting som setter det igang. Hun laget gjerne 3 middager hver dag i en periode, men alt kom jo opp igjen.
hønå Skrevet 1. september 2006 #6 Skrevet 1. september 2006 SKJERP DOKKE !!!!!!!!!!! EN GONG KAN VÆRE EN GONG FOR MØJE SÅ SLIDE DU RESTEN AV LIVET
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå