Collet :) Skrevet 31. august 2006 #1 Skrevet 31. august 2006 Hver gang vi er på kontroll spør jeg om de. Jeg får de samme svarene.... Så lenge det ikke klør og blir værre så er det bare vanlige barneutslett som noen har. Og jeg har utelukket vaskemiddel/tøymykner. Datteren min på 15 mnd. har siden fødselen hatt hormonutslett i kinnene og på armene, nuppete hud og rødlig av og til. Hun virker på ingen måte plaget av det og det klør ikke. Jeg smører mye (a-creme) for huden blir tørr der. Det er visst ikke vanlig å ha hormonutslett så lenge (selv om jeg ennå ammer mye) så nå heter det visst bare "barneutslett". Er det noen andre som har barn med sånt? Det er jo ikke sjenerende på noen måte, kan normalt kun kjennes, men noen ganger så er hun rødlig/rødmene på de tørre områdene. Ellers har hun veldig god hud. Er det hormonutslett siden jeg ennå ammer? Reagerer hun på noe jeg spiser/drikker? Melk eks.? Reagerer hun kanskje på morsmelken? Evnt. grøt... Hun får jo enda grøt.. Ellers spiser hun middagslass og vår middag og det meste hun måtte komme over...!
1stor1liten =) Skrevet 1. september 2006 #2 Skrevet 1. september 2006 hei. min snuppe er også 15 mnd. hun fikk tørt og rødt utslett under håret i bakhodet. gikk til legen og fikk hydrokortison salve mot sopp.. den virket fort! hun blir fort svett under håret, så det har kommet av det. ser også at hun har røde prikker i ansiktet fra tid til tid. jeg har også vært på helsestasjonen med dette ,men de visste ikke noe om det.. kanskje jeg aldri fikk vite det sa de til meg. legen (som var en vikar) så jeg kunne prøve å smøre kremen på disse prikkene også. jeg så jo om det gikk vekk..
mammatiljonathan Skrevet 1. september 2006 #3 Skrevet 1. september 2006 heisann. sønnen min har atopisk-eksem, jeg synes det du forklarer kan minne veldig om det.Hvis det er det så hjelper det kun med hydrokortison. Jeg synes du bør si til legen din at du vil ha en henvisning til en hudlege.(alle barn under 12år får all behandling og medisiner på blå resept gratis.)Hudlegene har ihvertfall mye mer peiling på utslett enn allmennlegen. hvis det skulle være noe eksem så vil du nok få god oppfølging. Det har vi fått hvertfall. lykke til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå