Gå til innhold

Dere som gir mme til baby 10-11mnd


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor mye får de per dag?

Jeg ammet frem til hun var 10mnd men så var det stopp. Hun ville ikke ha puppen mer. Begynte da med mme de gangene jeg egentlig skulle ammet. Hun tåler ikke kumelk så derfor får hun mme som da er uten kumelk. Bruker også mme i grøten så føler at det kanskje blir litt mye av det.

Noen å sammenligne med, eller som vet hva som er anbefalt ved denne alderen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Oki da får hun litt for mye. Regna ut nå at hun får 640ml per dag. Kanskje kutte ut mme i grøten å bare ha vann oppi.

Skrevet

min datter er 10 1/2 mnd. Får 5-6 dl mme per dag. uten melk da hun heller ikke tåler det. Vi gir vann å drikke til grøtmåltidene siden grøten er blandet med mme. 640 ml er nok ikke for mye. Helsesøster sa i går at 5-6 dl er ok og min datter er god og rund..

Skrevet

Jenta mi drikker også vann til alle måltider. Men hvor lenge skal jeg gi på denne måten? Altså siden hun ikke tåler kumelk. Skal hun ha mme til hun blir 2 år?

Skrevet

Jeg måler ikke så veldig på melka, men tar det litt som det kommer.

Hun drikker stort sett en flaske på kvelden på en 200 ml, og morgen ca 120 ml.

 

I tillegg får hun grøt om kvelden og litt melk i til formiddagsmaten. :o)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...