Anonym bruker Skrevet 23. august 2006 #1 Skrevet 23. august 2006 Hei! Tips til alle som har lyst å strikk noe enkelt til babyen. Nøstebarn har verdens enkleste oppskrift på babyteppe og garn i mange fine farger i merino-ull. Du legger opp 160-170 masker og stikker rettstrikk frem og tilbake til ønsket størrelse. Jeg er ikke noe flink å strikke, men dette fikk jeg altså til! Er litt stolt så kanskje jeg prøver meg på noe mer avansert neste gang, fikk litt selvtillit. Og så kan man hekle en fin kant rundt, men det får jeg få hjelp til av mamma:-)
tasah Skrevet 24. august 2006 #3 Skrevet 24. august 2006 Du kan se bilde av teppet på siden min, www.annhelens.piczo.com, Mor Signes teppe
**synne** Skrevet 24. august 2006 #4 Skrevet 24. august 2006 enkelt, ja, men GUD så kjedelig!!!!! ... Har strikket det selv, og aldri mer.. hehe,,ikke for å ta motet fra noen, altså!!
Gjest mphs Skrevet 26. august 2006 #5 Skrevet 26. august 2006 Jeg har strikket to stk så langt. Ett til oss og ett til søsteren min. Vi har brukt vårt veldig mye. Strikket det på kveldene mens jeg så på tv for man trenger ikke telle eller følge med så mye siden det bare er fram og tilbake.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå