Gå til innhold

Økedøgn på flaske barn ???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har barn som får MME økedøgn ?? Gutten min får nå kun flaske med MME,ammet i 7 uker. Men nå de siste dagene har han vært ganske grinete og kun roa seg med litt ekstra melk,kan dette være noen økedager for han kanskje ??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

trodde ikke de hadde økedøgn nei... trodde det bare var å gi dem mer i hver flaske jeg...

Skrevet

barn som ammes har jo økedøgn for å få opp melkeprod. slik at det kommer mer melk per måltid, så kan du ikke bare ha i mer i hver flaske?

Skrevet

Min erfaring er at de har på en måte økedøgn de også, spørs vel hva man legger i utrykket. Lille har dager han er ekstra sutrete og aldri blir helt fornøyd, og det er alltid de dagene han øker melkemengden. Så det blir jo litt det samme eller?

 

Han har fått mme siden han var 3 dager gml.

Skrevet

ja sånn at du blander litt mer mme rett etter at han har spist ja? det går an hvis han fortsatt er sulten og virker utilpass ja. men å gi småskvetter med mme i hytt og pine hele dagen og natten er vel ikke så bra? kan ikke huske jeg gjorde det... har gitt flaske siden gullet var 4 mnd.

Skrevet

Bare sånn at jeg må blande litt mer etter måltid :) Men enkelte ganger går det bare 1,5 time før han hyler og er sulten igjen. Spiser alt mellom 150 og 220ml pr måltid da :) sover godt hele natta så er bare på dagtid han er sånn :) Snakke med helsestasjon kanskje,kan jo hende han er klar for litt fast føde også selv om han bare er 3mnd.. får høre med HS :) takk for svar :)

Skrevet

ok:) ja hør med hs du for jeg er ingen ekspert! hehe.

Skrevet

De skal ha 15% av egen vekt i melk. Så da må man øke proporsjonene i takt med vekten.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...