Anonym bruker Skrevet 17. august 2006 #1 Skrevet 17. august 2006 Jenta mi er 5 mnd og 8,5 kilo. Er hun unormalt stor? Hun veide 4 kilo ved fødselen. Hun er snart 70 cm. Er litt bekymra for at det er skadelig for henne på noen måte, er det stor fare for at hun blir overvektig senere i livet? Er det noe jeg kan gjøre for at hun ikke skal for tjukk? Hun får bare MM, fire måltider om dagen pluss et nattmåltid. Hun er svært fornøyd og rolig, gråter nesten aldri.Har det noen betydning hva jeg spiser? Hun er verdens nydeligste og snilleste frøken, men blir så lei med når folk kommenterer at hun er tjukk. Er så redd hun skal få dårlig selvbilde.
Mamma til Andreas :) Skrevet 17. august 2006 #2 Skrevet 17. august 2006 Ikke tenk på det du. Hun er så nydelig atte. Ikke bry deg om hva andre sier. Alle babyer er forskjellige og de legger også på seg forskjellig. Noen måneder legger de ikke på seg så mye og andre legger de på seg mye. Bare vær glad for at du har ei blid og fornøyd jente som legger på seg bra Og hun er jo ganske lang, så jeg synes ikke hun er for tykk. Gutten min er snart 9 måneder og veier 9,5 kilo og er 71 cm lang. Sender deg en STOR klem Ikke bekymre deg
Gjest Skrevet 17. august 2006 #3 Skrevet 17. august 2006 slapp av ) når hun begynner å krype og gå så forsvinner de ekstra kiloene fort! skjønner ikke hvorfor folk må si sånt som at babyer er tykke.. de er i godt hold, trives og er nydelige! babyer skal være litt runde da )
Anonym bruker Skrevet 17. august 2006 #4 Skrevet 17. august 2006 Tusen takk! Jeg syns det er så fælt at folk bare hekter seg opp i størrelsen på babyer, det er jo egentlig helt uvesentlig. Tenk at som kan skje med de små, både sykdom og ulykkker. Hva gjør vel egentlig en kilo for mye? Jeg er så glad for at hun er frisk, fornøyd og velskapt!
Happiness♡*en jente&en gutt* Skrevet 17. august 2006 #5 Skrevet 17. august 2006 Gutten min er på samme str, litt større og han var 3545g og 52cm ved fødsel. Han er go og rund ja! Ser ut som henda er 'skrudd' på hehe. Syns det er søtt jeg da, har aldri tenkt på han skal bli overvektig pga sånn han er nå, men heller pga genene i begges familier. Tror ikke det har noe å si hvordan de er som babyer, jeg var tynn da jeg var lita, men nå...*ler* Når de bare får mm så går de som regel av seg mye av det fettet når de begynner å krabbe og gå uansett!
De to sjarmtrolla og guttspira Skrevet 18. august 2006 #6 Skrevet 18. august 2006 Ingen babyer er tykke, og de er alle forskjellige Kos deg med babyen, og tenk at babyen din er den beste i hele verden!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå