MissDolly-tobarnsmor Skrevet 17. august 2006 #1 Skrevet 17. august 2006 Har ikke fått med meg det jeg..............har nettopp kjøpt maisgrøt derfra og lurer..........?????
Anonym bruker Skrevet 17. august 2006 #2 Skrevet 17. august 2006 Ikke bry deg så mye om det du, Nestle er bra det.
Tigergutt Skrevet 17. august 2006 #3 Skrevet 17. august 2006 Har ikke peiling........har ikke giddet å følge med på "krangletrådene" om Nestle! Jeg kjøper akkurat det jeg har lyst til, og det babyen min liker.......om folk liker det eller ikke! Politikk sier de!!! Lurer på om de samme personene boikotter klær fra kina (barnearbeidere), tepper fra pakistan (barnearbeidere), appelsiner fra Israel....osv......og slik kunne vi fortsatt i det uendelige!
Mini&Meg Skrevet 17. august 2006 #4 Skrevet 17. august 2006 det har visst noe med at nestle gir mme prøver til fattige i afrika og så blir barna syke og underærnærte pga dårlig vann og at det er så dyrt å kjøpe at de blander for svakt.
Cat.68 Skrevet 17. august 2006 #5 Skrevet 17. august 2006 Dette er grunnen til at jeg boikotter Nestle så langt det lar seg gjøre. http://ammehjelpen.no/default.asp?MenuID=255&mainID=255 og; http://www.aftenposten.no/meninger/kommentarer/article1304933.ece
Cat.68 Skrevet 17. august 2006 #6 Skrevet 17. august 2006 Nestle har kjempebra produkter de, det syns jeg også. Det er politikken de driver i den 3 verden det er noe galt med!!
Vero76 - 30.11.05 Skrevet 17. august 2006 #7 Skrevet 17. august 2006 Utruleg informativt svar, anonym!
Vero76 - 30.11.05 Skrevet 17. august 2006 #8 Skrevet 17. august 2006 Prøver å vere mest mogleg etisk medviten når eg handlar, ja, så eg kjøper t.d. ikkje appelsinar frå Israel så lenge dei held fram med politikken sin. Sjølvsagt klarer eg ikkje å vere ein hundre prosent etisk forbrukar, men det å boikotte Nestlé er eit enkelt tiltak på vegen mot å verte ein litt meir etisk og solidarisk forbrukar. Det et ein ikkje skal kunne boikotte nokon viss ein ikkje boikottar alle er eit argument på linje med at viss du ikkje syklar til jobben har det inga hensikt å resirkulere boset eller kjøpe ubleika dopapir.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå