Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

gutten vår på 6 mnd får pr i dag 4 måltider om dagen. 1 med melk,2 med grøt og melk og 1 med middag og melk.men nå ser det ut som han trenger mer...virker helt utsultet før kveldsmaten.

Skal jeg gi et måltid til med melk,eller kanskje purè??hva gir dere?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Et fruktbeger o.l. Og kanskje en kavring.. :o)

 

Da har han jo litt å gå på.. :o)

Skrevet

Jeg gir lillegutt som er snart 7 mnd. dette:

 

07.00: pupp i sengen

ca. 08.00: grøt og vann+ litt pupp hvis han vil ha

12.00: middag og vann + pupp hvis han vil ha

15.00: pupp og frukt (banan, fersken, eple, pære el. eller frukt på glass hvis vi er ute.)

17.30: grøt + pupp

 

(og litt pupp en gang om natten rundt fire-fem tiden)

 

Du kan jo prøve å gi han frukt. Gutten min har også fått spise litt på kavring og syns det er kjempe godt. Men gir han ikke så ofte, for han har begynt å bite av store biter. Og jeg er redd han skal få det i halsen. Han pleier også å få brødskive hvis han sitter sammen med oss når vi spiser. Det syns han her kjempe godt, så vi kommer nok til å føye til et måltid med brødskive når han trenger mer mat.

Skrevet

jeg gir 100 ml melk som mellommåltid mellom middag og kvelds, har prøvd frukt, men virker mer fornøyd om hun får litt melk i mellom. Jeg har da tilpasset dette den totale melkemengden pr dag, så om du er redd for å overskride den, vil jeg anbefale frukt (most banan metter bedre en pureer, hipp har frukt med litt fullkorn i), en halv brødskive, kavring..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...