Gå til innhold

April: Når står de opp på morgenen?


Anbefalte innlegg

Skrevet

I dag vokna Amanda klokka halv seks. Men litt pupp og kos fikk jeg henne til å holde senga til klokka halv sju, men da var det opp!

Ser nesten frem til vinteren og mørke morgener, kanskje hun da kan sove litt lengre!? Når er deres på bena?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Her har hun sovet lenger i sommer enn til vanlig. Men hun våkner mellom 7 og 8. Vi lar henne ligge en stund før vi henter henne, så lenge hun ikke hyler da. Så nå de siste ukene så har vi ikke hentet henne før 8 halv 9. Men innimellom kan hun slå til med å våkne halv 7 men det hører med til skjeldenheten nå i sommer.

Men vi legger henne aldri før 20 om kvelden.

Skrevet

vanligvis står vi opp mellom halv åtte og halv ni. men den siste uken har hun begynt å våkne i sekstiden..:( Men hun sovner som regel mellom en til to timer etterpå igjen. -uansett når hun våkner første gang.. så vi rekker akkurat å spise frokost skifte bleie og kle på oss før det er rett tilbake til køys.. hehe..

Skrevet

Har sovet helt til 11 noen ganger.

Men varierer ellers fra 0915 til 1015.

Legger seg 1930-2000.

Skrevet

Vet ikke om Nora sover noe lengere om vinter, men hun har neste alltid våknet mellom 5:30 og 6:30 hver morgen. Vi la henne ligge der til ca. 6:30-7:00. Hun ligger som oftest i senga si og babler og små sutrer inni mellom. Trodde egentlig at hun kommer til å sove lengere om morgen etter at hun begynte i bhg, men nei slik var det ikke.

Skrevet

Magnus våkner tidligere og tidligere...... Nå prøver han seg gjerne ca 06. Tenker at det i grunnen er greit i og med at han begynner i barnehage på onsdag. Da må han opp i tider likevel. Han skal leveres der 06.45......så da går det jo ann å håpe på at han og er liktt sliten når helga kommer ;-) *krysser fingre, tær, armer og ben. Klarer faktisk også å krysse puppene nå...* ;-)

Skrevet

Straks klokka bikker 06.00 våknet lillegutt og er klar for action. Det er ikke vi andre, for å si det sånn (gjesp!)

Skrevet

Han legger seg kl 19, og har i tillegg en lur på 1 - 1,5 time på dagen.

Skrevet

Han våkner rundt åtte. (Kan drøye det mot ni plutselig noen ganger, så da kan jeg ligge og dra meg litt...) En veldig fin innvistering er lystette rullegardin :-)

Skrevet

Nå den siste månden har me stått opp i 8 - 8.30 tiden. Men det er for all senge rutine eller er hlt på ordet. Legger henne kanskje ikke før 21.0 på kvedene. Da kommer me oss hjem og inn... mye uteom det er varmt og hu virker ikke trett. Så da har me drøyd tiden - fusj og fusj... så nå kommer straffen... nå er det bare noen dager til skolestrat og me skal opp klokken 7 hver dag... altså eg må snu på alt og få alle tre i seng mye tidligere enn 22-23. hehe...

Skrevet

Her er fast morratid sju, og Matilde våkner vanligvis mellom halv sju og kvart over sju. Våkner hun før sju må hun pent nødt til å ligge i senga til jeg har fått vært en tur innom dusjen, og sånn har det vært siden hun var baby. Våkner hun etter sju (og jeg ikke har forsovet meg) blir hun vanligvis vekket før halv åtte sånn at ikke sovetidene og kvelden skal bli helt forskjøvet. Legges mellom halv sju og sju på kvelden og sovner alt fra sju til halv ni (sjelden skriking - ligger stort sett og pludrer med seg selv, det samme gjelder om morgenene). Allerede da hun var baby var det uakseptabelt å stå opp tidligere enn kvart over seks (da løp jeg heller med smokken ørten ganger i håp om å få etablert en fast stå-opp-tid), senere halv sju, og fra hun var ca 4mnd, sju.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...