Anonym bruker Skrevet 10. august 2006 #1 Skrevet 10. august 2006 En veninne av meg sa at når eg var enslig forsørger, så fikk jeg kontantstøtte selv om gutten min går i barnehagen... Syns ikke dette hørtes helt rett ut! Er det sånn?? Jeg jobber ikke.
Anonym bruker Skrevet 10. august 2006 #2 Skrevet 10. august 2006 Nei, du får bare den hvis du har han hjemme eller hos svart dagmamma.
liten og lettmett Skrevet 10. august 2006 #3 Skrevet 10. august 2006 Ikke helt rett. Kontantstøtte gis til alle med barn mellom 1 og 3 år så sant barnet ikke er i barnehage som mottar statsstøtte. Så og si alle barnehager mottar denne. Om barnet er hos dagmamma som jobber hvitt eller svart spiller ingen rolle.
Gjest Skrevet 10. august 2006 #4 Skrevet 10. august 2006 Men altså om barnet ditt ikke har over så å så mange timer i bhg pr uke, vil du få KS. Men den reduseres ut i fra timeantallet. Finner mer om dette på trygdeetaten sine sider.
lamor Skrevet 13. august 2006 #5 Skrevet 13. august 2006 har gutten i barnehage som ikke får kontant støtte fordi jeg vil ha mindre og tryggere miljø rundt han. De betaler skatt og vi får fradrag som vanlig barnehage.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå