kat Skrevet 8. august 2006 #1 Skrevet 8. august 2006 de to siste kveldene har lillemor på 22 mnd styret noe forferdelig med å sove. har aldri vært no problem å legge henn. vi synger koser og sier god natt og legger seg alltid til å sove med et smil rundt munnen. men som sagt de to siste kveldene har det vært et forferdelig slit. hun snakker om skumle krokodiller som biter i beinet og løve i vinduet. er det ikke tidlig å begynne å fantasere om skumle ting på rommet? særlig er hun opptatt av vinduet. må lukke det opp og igjen 5 minutter senere.kl 1 i natt ropte hun på mamma lå der uten bleie fortalte meg at bamse hadde tatt bleia hennes. da kunne jeg ikke annet enn å le litt, men lurer på hva det er som plager henne får håpe det bare er en fase, noen andre som har opplevd noe lignende. plutselig forandring i den ellers så sove jenta jeg har
Expat Skrevet 8. august 2006 #2 Skrevet 8. august 2006 Modern har advart med at min lille snart faar en sprelsk fantasi. Du faar kjefte paa krokodillene og loevene da. "Mamma ordner opp". Pysjamas med glidelaas og paa vrangen faar de forresten ikke av.
Anonym bruker Skrevet 8. august 2006 #3 Skrevet 8. august 2006 Jøss begynner de så tidlig med slikt? Min datter er 20 mnd. så jeg får være forbredt jeg skjønner jeg. Men først må hun kunne si løve og krokodille (jeg var redd for skjelett når jeg var liten, trodde de kunne være levende og at de lå under senga mi og kom frem når mamma hadde gått. også trodde jeg det var en rev under sofaen i stua som ville ta meg. Mamma fant meg redd i gangen en gang (jeg var da tre år) og når jeg fortale om reven lo hun og sa den no kvar mye reddere enn meg. Den ville jo helst være i skogen hos mamman sin. Det funket. Jeg var visst aldri redd for den "reven" lengre. Men skjelettene var litt mer trøblete: Utrolig fantasi barn kan ha....................)
kat Skrevet 8. august 2006 Forfatter #4 Skrevet 8. august 2006 hun sovnet fint i kveld. måtte bare forsikre henne om at vinduet var lukket bak rullegardina og ingen løve der så var det greit. tror jeg har funnet ut hvorfor hun er så redd for vinduet. oppdaget i dag at katten vår hoppet inn der. har tak vindu og av en eller annen grunn har katten vår som er en stor gul langhåret katt klart å få lirket vinduet fra å stå bitte litt åpent til stor nok åpning til å komme inn. og det forklarer jo løven he he kan vel fort se ut som en løve når du våkner av at en stor gul hannkatt hopper gjennom vinduet mitt på natta. he he. krokodilla syns hun var litt skummel når vi var i dyreparken for noen uker siden så kan vel være det. utrolig fantasi de har ja. syns bare det var litt i tidligste laget. husker selv jeg var redd for ting når jeg var liten, men det var liksom litt senere. er nok værre ting vi må jage ut av rommet etterhvert som småtrollene våre vokser til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå