blond Skrevet 30. juli 2006 #1 Skrevet 30. juli 2006 Vi har ikke endelig bestemt oss for om vi skal ha ett barn til, så jeg lurer på så mangt for tiden vedrørende dette. Dere som har tre barn; har dere mye avlastning fra familie og venner? Hvordan får dere tid til parforholdet når dere har små barn? Har lyst på ett barn til, men det er så mye å vurdere opp i mot hverandre.. Kommer vel til å plage dere med mange flere-barn spørsmål i tiden framover.
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2006 #2 Skrevet 31. juli 2006 Hvordan avlastning har dere idag, med to barn? MAn kan vel regne med at det dere har idag blir det litt mindre av pga at det er verre å plassere bort 3 barn, enn 2. Hvor mye tid har dere til parforhold idag? Regne med litt mindre pga mindre avlastning og ett barn til som trenger oppfølging/dugnad/foreldrekaffer osv.
Sassy. Skrevet 1. august 2006 #3 Skrevet 1. august 2006 Mye mindre enn med bare 2. Men vår situasjon er nok annerledes da jeg har en fra tidligere forhold som er mye hos pappaen,og han har ei fra tidligere forhold som er en del hos mammaen sin. Så vi har kun en felles,og hun er bare 3.5 måned Men når vi har alle 3 hjemme (kan være hos oss måneder i slengen uten at de er hos "sine andre" foreldre,så hender det at svigermor kommer til oss og passer de i noen timer om vi vil på kino,men da legger vi alle barna først,slik at det bare er å være der
Gjest Skrevet 4. august 2006 #4 Skrevet 4. august 2006 Jeg syns vi får til det vi vil, selv med tre barn, jeg. Klart det krever litt mer planlegging enn med en eller to, men hvis man har oppegående besteforeldre, løser det seg som regel. En annen ting er at vi bruker barnevakter som kommer hjem til oss mer enn tidligere. Vi har ei jente på 17 år som sitter en del barnevakt for barna våre, sånn at vi kan komme oss ut iblant, bare vi to eller hver for oss. Hva med å finne en "fast" barnevakt som kan komme hjem til dere? Det finnes mange flinke jenter rundt omkring. Kanskje har dere det allerede? da blir det bare å bruke h*n mere. Jeg er for øvrig veldig glad for å ha fått tre barn - det er stor stas med flere søsken :-)
Mamma til tre Skrevet 4. august 2006 #5 Skrevet 4. august 2006 Eg var fast bestemt på å få minst 3 barn, og tenkte ikkje på sånne "ulemper" med å ha 3 istedenfor to Det har først komt no etterpå då vi bla måtte kjøpe ny bil *smiler* Når det gjelde avlastning så er det egentlig ikkje noko problem for oss. Vi har svigerforeldra mine i kjellaren, som ofte stiller opp både når vi spør og ikkje. Og så liker mamma veldig godt å ha dei to eldste på besøk (ho ringer ofte og spør om å få ha dei på overnatting), så eg rekner med at minsten også får lov å reise dit når han blir litt større og vi har behov for det.
blond Skrevet 4. august 2006 Forfatter #6 Skrevet 4. august 2006 Ut fra hva du sier her blir ikke forskjellen særlig stor for vi har ingen avlastning foruten bhg.. Besteforeldre bor langt unna så det er vel opp til oss å få kontakter som kan brukes som barnevakter. Vil helst ha en voksen person, gjerne i 40-50 årene.
blond Skrevet 7. august 2006 Forfatter #7 Skrevet 7. august 2006 Hvordan har dere kommet i kontakt med barnevakten?
3 *guttemamma Skrevet 7. august 2006 #8 Skrevet 7. august 2006 Vi planla ikke tre barn i det hele tatt vi ( har en på 8, 5 og 4 mndr)Men sistemann ville være med, og det er vi kjempeglad for. Han er ikke så gammel enda (4 mnd) så det med barnepass har vi ikke fått testet ut så mye enda. Men det tror jeg skal gå greit de få gangene vi trenger det. De to store kan være hos ett besteforeldre sett og minstemann til det andre for eksempel dersom i trenger pass en hel helg. for en natt eller ved pass hjemme hos oss går det bra å ha alle tre. Jeg synes overgangen fra en til to var større enn fra to til tre. Men regner med det merkes mye mere med nr tre når permisjonen er over og den harde hverdagen starter med levering jobb henting og oppfølging av alle. Man får ta det som det kommer og gjøre det beste man kan
blond Skrevet 7. august 2006 Forfatter #9 Skrevet 7. august 2006 Vi har heldigvis bhg og skole i umiddelbar nærhet til huset vårt så jeg håper at det huset vi evt flytter til ikke er langt unna her vi bor nå. Det er så mye mer praktisk så det ikke blir mye henting og levering "overalt". Tenker som du bekrefter, nemlig at overgangen til tre ikke blir så stor nå som vi allerede er vant med to (mange i min verden som er enebarn..). Har begynt å tro på at de praktiske tingene ordner seg så lenge man har den rette innstillingen, nemlig troen på at det ordner seg, iallfall om man er en smule tålmodig.
Jeanette77 Skrevet 10. august 2006 #10 Skrevet 10. august 2006 Hei! Det er akkurat som om jeg skulle ha skrevet det selv, for akkurat dette tenker jeg også veldig mye på. Jeg har kjempelyst på en til, men lurer også på om vi for noe tid til oss selv da og hvordan det vil bli økonomisk. Men siden jeg er så usikker så har jeg bestemt meg for å vente til jeg er helt sikker for når jeg vipper sånn fram og tilbake med dette så tror jeg det er lurt og vente. Men stå på videre med valget du tar og lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå