Collet :) Skrevet 8. juli 2006 #1 Skrevet 8. juli 2006 Når begynner man å gi fluortabletter? Har en datter på 14 mnd. som har 5 små tannebisser, som jeg selvsagt pusser med flourtannkrem. Men når begynner jeg med flourtablett? - Eller holder det med flourtannkrem....?
Gjest Skrevet 8. juli 2006 #2 Skrevet 8. juli 2006 Har en gutt på 19 mnd og han får fluortablett hver kveld. Begynte for 2-3 mnd siden
r r r Skrevet 9. juli 2006 #4 Skrevet 9. juli 2006 Begynte på ettårsdagen. Da storebror var på ettårskontroll fikk vi vite at det var greit å begynne fra 1 år.
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 9. juli 2006 #5 Skrevet 9. juli 2006 begynte rundt ettårsdagen. er anbefalt å gi det i tillegg til fluortannkrem allerede da, så da kjører vi på. banansmak til å begynne med, nå har hun også peppermynte for variasjon. fin "belønning" etter tannpuss (som ikke alltid er like morro). får den til tannpussen etter frokost.
heleneogde2gutta Skrevet 10. juli 2006 #6 Skrevet 10. juli 2006 hei, som de andre her, fra ett år. Det har blitt en viktig del av rutinene på kvelden, den er med på å markere at det snart er tid for senga. hen elsker de med peppermyntesmak. tannlegen jeg prata med anbefalte flourtablett i tillegg til tannpuss med krem om kvelden og uten tannkrem om morgenen(for å lage rutiner).
Anonym bruker Skrevet 12. juli 2006 #7 Skrevet 12. juli 2006 Det kommer jo litt an på hvordan barnet spiser! Blir det mye småspising, kanskje en del juice på flaske osv så ville jeg begynt ved ett år. Vi har prøvd å sørge for at hun får ordentlige pauser mellom måltidene og alltid bare vann å drikke utenom måltidene, og først nå har jeg følt behov for fluortabletter for sikkerhets skyld. Hun er 20 mnd.
Tvillingmamma til 3 gull Skrevet 13. juli 2006 #8 Skrevet 13. juli 2006 Tulla har fått den siden 11mnd, på kvelden.
Gjest Skrevet 13. juli 2006 #9 Skrevet 13. juli 2006 Kanskje et dumt spørsmål, men klarer de å suge på dem da? Ser liksom for meg at snuppa på 13 mnd kommer til å svelge dem med en gang, og da er vel litt av vitsen borte, eller?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå