Gå til innhold

Grøtstart. Dere som ammer. Med eller uten melkepulver?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Måtte pumpe meg mye i begynnelsen da jeg ikke hadde nok melk. Er lei pumping. Lurer på om alle dere som ammer pumper og blander i grøten?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

gjorde det.ble såååå lei..=) .

 

men så kjøpte jeg heller sånn nan pakke..de har ferdig blandet nanpakker også.....

 

Ellers er jo mais grøten til nestle med vann=)

Skrevet

jeg håndmelker. har gjordt det i over 3 mnd allerede. maisgrøten jeg kjøpte skulle blandes med melk, og den var fra nestle.

Skrevet

kjøpte hirsegrøt. den likte han ikke. skal kokes med vann. maisgrøt har han forsøkt. men den skal blandes med morsmelk, står det på pakken..

Skrevet

unnskyld mente den havregrøten med ris og hvete..;)

 

mais er den som blandes med melk ja..sorry=)

Skrevet

Kan blandes med mm eller mme ja, mener du sikkert. Risgrøt og maisgrøt kan blandes med mm eller mme. Bland den med mme du hvis du ikke orker å pumpe :)

Skrevet

Pumper foreløpig. Poden sovner i 20-tiden, og da pumper jeg en gang før jeg legger meg så har jeg til kveldsgrøten neste dag. Etterhvert som vi må opp i 2 grøtporsjoner tror jeg ikke jeg orker mer av det pumpestyret, men fordi poden er så liten enda er det greit å opprettholde melkeproduksjonen også. Den hvetegrøten til Nestle er det jo mme i, etterhvert som jeg skal introdusere gluten er jo den grei.

Skrevet

Jeg har bare brukt NAN2 mme i maisgrøten, han får jo pupp rett etter grøten uansett (de første to ukene med grøt så ga jeg pupp før grøt). Men var deilig å gå over til 6mnd grøtene fra HIPP, de skal bare blandes med vann og de klumper seg ikke så lett, synes maisgrøten til Nestlè var helt ekstrem på klumper..

Skrevet

Jeg startet med Hipp risgrøt med fersken og banan, og den skal blandes med vann. Kjøpte aldri grøt som skal blandes med melk til første barnet og kommer sikkert ikke til å gjøre det denne gangen heller. Mye enklere med vann.

Skrevet

er ikke risgrøten til Hipp veldig søt? tilsatt sukker?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...