Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

baby.mini på snart 6mnd(4juli) e ganske glad i middag.har t nå bare lagt potet+gulrot(favoritt) å prøvd m brokkoli oppi åg.jati kan eg begynne å lage med andre ting bortsett fra grønnsaker og ka kan eg ha oppi??

tips,oppskrifter??

 

takker for svar :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan jo prøve med litt muskattnøtt eller kardemomme...gutten min elsker det i grønnsakene sine:)

Har prøvd med kylling og indrefile av okse...brekker seg:(

 

Gå inn på barnemat.com der er det noen oppskrifter! (eller var det babymet.com...hmmm husker ikke i farta)

Skrevet

Du kan prøve med kålrabi f.eks, men vér obs på at den er litt sterk, så ikkje ha i for mykje. Her i huset var gulrot/brokkolimos storfavoritt lenge.

 

Etter kvart blanda vi i litt leverpostei (masse jern, lett å mose, godt på smak), og så fisk. Men dersom det er fiskeallergi i familien bør du drøye det litt.

 

Du kan egentlig bruke det meste av reint kjøt (kjøtdeig/pølse/farseprodukt er ikkje like bra, det inneheld ofte ein del salt ++), så lenge du klarar å skjære det i små nok bitar/mose det. Kylling er mildt og fint for magen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...