Sibas Skrevet 21. juni 2006 #1 Skrevet 21. juni 2006 I dag har det bare vært gruuusomt å være gravid! Har null energi og bare venter. Har termin om 18 dager og vet det kan ta lang tid ennå. Ryggen er virkelig begynt å bli vond og folk er så slitsomme. Kommer ikke til å nevne for noen før jeg har født. Det er nok mas på telefon som det er. Hvordan har du det? Begynner du å bli lei nå stakkars? Har lyst til å bare rope: Jeg har det bra for f...!!!! Men da ville de nok bare bekymret seg mer.. Må man være så forbanna lykkelig hele tiden når man er gravid? Også blir det forventet at man skal være trist og lei på slutten. Kjeeeeempe oppmuntrende!
huldra75 Skrevet 21. juni 2006 #2 Skrevet 21. juni 2006 heia og nei, man trenger ikke være lykkelig og glad hele tiden, men man trenger ikke å være lei heller. syns egentlig det har gått greit jeg, men har ikke vært sånn over-gravid-dillete. det værste spørsmålene jeg får er, å gleder du deg og blir det ikke flott? jeg føler meg nesten som en hykler men jeg har liksom ikke hatt den åååååååå følelsen, det er jo en så uvant situasjon. har gruet meg til fødselen, veldig, men i dag altså 11 dager etter termin gikk slimproppen og har tak i ryggen, måtte nesten le en lettelseslatter jeg da, nå først begynner jeg å glede meg, har ikke hatt den følelsen før i dag. den dagen terminen var så fikk jeg så mange meldinger og tlf, men ingenting skjedde selvfølgelig. men jeg har fått flest meldinger og det har vært greit for da kan jeg velge selv når og hva jeg vil svare. du kan jo for eksempel si at folk kan tekste deg i stedet for å ringe.
Gjest Skrevet 21. juni 2006 #3 Skrevet 21. juni 2006 Uff, ja.. Har heldigvis ikke begynt med telefoner eller mld her ennå (24 dager til termin), men om noen dager så begynner det tenker jeg.. Det som nesten er det verste er de samme spørsmålene opp igjen og opp igjen - og "staaaaakars deg da".. Blir like paff hver gang jeg, for jeg føler meg faktisk ikke veldig tung, og bena mine er ikke så ille. Ikke er jeg kjempelei og ikke plages jeg altfor mye av varmen - jeg holder meg innendørs hvis det blir for ille og syns det er godt å kunne dra på seg en kjole og slipperser, istedenfor 3 jakker og beksomstøvler som de som er høygravide på vinteren må..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå