Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har barn som er operert for det? Som kan fortelle litt.

 

Eller noen som har barn som har hatt det, evt når den lukket seg?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei

 

Jenta vår er operert for ductus. De prøvde og lukke den med medisin, men den ville ikke lukke seg, de trodde den hadde gjort det, men hun ble dårligere og da måtte de ta operasjon på samme dagen som de fant ut at den var fortsatt åpen, da var hun tre uker gammel. Født i uke 22+5.

 

De sa at hun kom til og være slapp i noen dager og være medtatt, men den som våknet og var urolig samme dag det var våres snuppe, så de kjørte i henne paracept flere ganger. Dagen etter og de neste var hun helt borte, helt omtåkete og det var ikke så hyggelig. Hun ble veldig ødematøs i kroppen( oppblåst) men når tarmsystemet begynte og fungere igjen så gikk det fort ned. Har et fint lite arr på ryggen.

 

Skrevet

Hei og tusen takk for svar! Helt fantastisk at det har gått bra med lille jenta di :-)

(siden hun er født så tidlig)

 

HI

Skrevet

Hei! Trillingene mine er født med åpen ductus, 29+5. Dem var ikke veldig plaget av det, men dem prøvde å lukke den med medisiner på en av jentene - det funket ikke. Var på kontroll for et par måneder siden, da hadde ductusen lukket seg på to av jentene, men ikke på tredje mann. Skal tilbake neste uke for å sjekke om det har gått seg til, hvis ikke blir det nok operasjon.

Åpen ductus er ganske vanlig hos premature barn.

Skrevet

hei sann!

 

minsta mi hadde åpen ductus.. men den lukket seg med medisin.. noe som legen ikke trudde den kom til å gjør for det var så stor.. så alle sammen var forberedt på operasjon.. men utrolig nok så lukket den seg..

  • 1 år senere...
Skrevet

Jenta vår ble operert pga åpen ductus som ikke lukket seg. Et kirurgisk inngrep på en liten kropp som var rundt 800 gram og 32 cm. Hun var 10 dager...! Kunne kysset den kirurgen dersom jeg hadde truffet han i dag. Operasjonen var vellykket!!

  • 2 uker senere...
Skrevet

Hei.

 

Sønnen min som ble født i uke 32 var født med åpen ductus.

Han måtte lukke den kirurgisk når den ikke ville lukke seg med medisiner.

Inngrepet varer i gjennomsnitt i 8 minutter og blir gjort på sengeposten.

Med andre ord et rutineinngrep, men det er selvfølgelig ikke noe kjekt å måtte operere på en liten kropp.

 

Håper det ordner seg for dere også, og det gjør det om den må lukkes kirurgisk eller medisinsk.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...