Anonym bruker Skrevet 1. juni 2006 #1 Skrevet 1. juni 2006 Vår datter er veldig plaget med astma og allergi. Av farfar og farmor er da dette min skyld, siden jeg er allergisk. Mannen min er plaget med overvekt, og den andre dattera vår er litt godt i stand, mormor og morfar mener dette er mannen min sin skyld. Hva er dette, har dere skyldfordeling i slekta? Istedenfor å finne tiltak, så driver de å skal finne ut hvem det er si skyld.
Anonym bruker Skrevet 1. juni 2006 #2 Skrevet 1. juni 2006 Heeeeeerregud, ja da er det min feil at vår sønn har atopisk eksem, matallergi og nå høysnue. Mannen har jo det ikke så... Sier de virkelig slikt??? Stakkar deg, du må ikke ta sånt inn på deg... Overvekt er jeg av oppfatning av at vi kan for sjøl, så der får mannen din ta seg i nakken om han vil selv. Men ungenes kosthold er det vi voksne som styrer, så dette kan dere kontrollere og bestemme! Nei her er det ingen skyldfordeling, anna enn når det gjelder hvem som ligner mest på hvem. Og mine unger ligner ikke på meg vet du, ifølge svigers. Men jeg skal ikke klage mer, jeg har ikke blitt nagla for allergier enda! ; ) LaLa
Anonym bruker Skrevet 7. juni 2006 #3 Skrevet 7. juni 2006 OVERSE disse folkene med slike teite meninger. Ikke svar, snakk om noe annet el.l.
pappatilto Skrevet 9. juni 2006 #4 Skrevet 9. juni 2006 Ikke utover at alle i slekta vet hvilke av foreldrene (og besteforeldrene) som har "skylda" om noen av ungene får rødt hår. Men dette er jo litt mindre alvorlig enn de tilfellene du nevner. Greit at en del ting kan være arvelig, men å kalle det skyld er helt på trynet. Skulle en liksom la være å få barn dersom en ikke har helt perfekte gener å by på?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå